В Україні набув чинності закон «Про медіа»
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відтепер має право блокувати та закривати медіа без рішення суду, в тому числі й онлайн-медіа

31 березня набув чинності закон «Про медіа». 13 грудня 2022 року депутати ухвалили документ у другому читанні. 29 грудня його було повернуто з підписом Президента.
Закон суттєво розширює повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Відтепер регулятор реєструватиме друковані медіа та онлайн-видання. Загалом у правовій площині з'являється поняття «онлайн-медіа». Для них передбачено добровільна реєстрація, яка гарантуватиме законодавчий захист, а у разі грубого порушення – відповідальність, у вигляді штрафу. За друге чи третє порушення за один місяць – штраф у подвійному розмірі.
Нацрада може не лише реєструвати медіа, а й закривати – без рішення суду. Причиною може бути подання ліцензіатом недостовірних відомостей про свого бенефіціара (кінцевого власника), а також якщо структура власності компанії не відповідає закону.
Також було врегульовано питання щодо діяльності каналу «Рада». Він стає державним і має забезпечувати трансляцію засідань парламенту. Під час воєнного стану і обмеження прямих трансляцій, канал викладає записи у день проведення пленарного засідання.
Варто зазначити, що прийняття цього закону є зобов’язанням по кандидатству України у ЄС.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна виконала понад 70% зобов'язань за Угодою про асоціацію з Євросоюзом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].