«Шахтар» подав скаргу на FIFA через зменшення доходів клубу на 40 млн євро

«Шахтар» подав скаргу на FIFA через зменшення доходів клубу на 40 млн євро

Збитки «Шахтар» пояснює дозволом FIFA для іноземних гравців призупиняти контракти з українськими клубами до літа 2023 року

«Шахтар» подав скаргу на FIFA через зменшення доходів клубу на 40 млн євро
Фото: Gordonua.com

Український футбольний клуб «Шахтар» подав до Європейської комісії скаргу проти ФІФА щодо чинного призупинення трудових договорів із легіонерами та іноземними тренерами «Шахтаря» до літа 2023 року.

У зв'язку з цим клуб зазнав фінансових збитків розміром $43,6 млн. «Шахтар» вимагає компенсації.

Про це йдеться у заяві гендиректора «Шахтаря» Сергія Палкіна, опублікованій на сайті клубу.

«Було вжито заходів для подання цієї скарги до Європейської комісії, враховуючи важливість і залежність ФК «Шахтар» від здійснення операцій на трансферному ринку з гравцями в межах Європейського Союзу, а також очевидний вплив рішення ФІФА на ринкову діяльність клубу в ЄС. Таким чином, цілком законно та справедливо подати цю скаргу до Комісії ЄС, оскільки дії ФІФА порушують законодавство ЄС про конкуренцію», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після прийняття такого рішення ФІФА багато легіонерів пішли з «Шахтаря» у статусі вільних агентів. Рішення діє до літа 2023 року та може бути продовжено до червня 2024 року.

«Надмірні заходи, застосовані ФІФА, призвели до великої втрати прибутку від трансферів гравців і виснаження основних доходів клубу на суму приблизно 40 мільйонів євро», – підкреслили в клубі.

Бекграунд.  Європейська комісія – не перша інстанція, до якої «Шахтар» звертається з цією вимогою. Перший позов проти федерації було подано влітку минулого року до Спортивного арбітражного суду (CAS) у Лозанні, але в січні цього року його було відхилено. У позові стверджувалося, що через ухвалені FIFA екстрені правила зірвався трансфер чотирьох іноземних футболістів «Шахтаря» на 50 млн євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло