Вімблдон дозволить брати участь російським і білоруським тенісистам

Вімблдон дозволить брати участь російським і білоруським тенісистам

Але вони повинні будуть виступати під нейтральним прапором і публічно не підтримувати війну

This material is also available in English
Вімблдон дозволить брати участь російським і білоруським тенісистам
фото DR

Тенісний турнір “Вімблдон” заявив, що має намір приймати заявки на участь від російських та білоруських тенісистів цього літа, чого не спостерігалося рік тому.

Джерело. Про це пише CNN.

Заявки будуть «за умови, що вони виступатимуть як «нейтральні» спортсмени і дотримуватимуться відповідних умов», включаючи заборону на демонстрацію підтримки вторгнення росії та в'їзд гравців, які отримують державне фінансування від росії чи Білорусі, йдеться в прес-релізі турніру, опублікованому у п'ятницю.

Як заявили організатори, “рішення заборонити російським та білоруським гравцям брати участь у наших турнірах призвело до значних штрафних санкцій з боку ATP та WTA, включно з реальною перспективою припинення нашого членства, якщо ми повторимо заборону у 2023 році”.

«Ми домовилися, що всі російські та білоруські гравці та персонал, які бажають взяти участь у наших заходах у 2023 році, повинні будуть підписати декларацію про нейтралітет. Це відповідає рекомендаціям уряду Великої Британії і є підходом, який використовується в інших видах спорту», – йдеться у повідомленні.

Організатори Вімблдону, крім нейтралітету, вимагатимуть від російських та білоруських тенісистів не отримувати фінансування від своїх держав, а також обіцяють застосовувати підхід «нульової толерантності» до будь-яких прапорів, символіки або інших дій, які підтримують росію, Білорусь або російське вторгнення в Україну.

Бекграунд. Тим часом президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах засудив негативну реакцію багатьох європейських країн на часткове повернення росіян та білорусів у світовий спорт.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло