Рівень угод злиття і поглинання упав до найнижчого рівня за 10 років

Рівень угод злиття і поглинання упав до найнижчого рівня за 10 років

У США обсяг таких угод знизився на 44%, а в Європі ще більше — на 70%

Рівень угод злиття і поглинання упав до найнижчого рівня за 10 років
фото Shutterstock

У першому кварталі 2023 року активність у сфері глобальних злиттів і поглинань (M&A) знизилася до найнижчого рівня за понад десять років, оскільки підвищення процентних ставок, висока інфляція та побоювання рецесії підірвали бажання компаній до укладання угод.

Джерело. Про це пише Reuters.

Обсяг злиття та поглинання в першому кварталі скоротився на 48% і на 30 березня склав $575,1 млрд порівняно з $1,1 трлн за аналогічний період минулого року, згідно з даними Dealogic.

Банківська криза, що почалася в березні з Silicon Valley Bank у США і поширилася на Європу з продажем Credit Suisse Group AG кредитору UBS Group AG, схвилювала ринки і зупинила багато операцій, кажуть представники інвестиційних банків та юристи.

«У першому кварталі спостерігався надзвичайний рівень волатильності та невизначеності – більше, ніж очікувалося до початку року. І це вплинуло на відстрочку деяких угод», – сказав Ану Айєнгар з JPMorgan Chase & Co.

Обсяги злиття та поглинання впали на 44% до $282,7 млрд в США і на 70% до $81,87 млрд в Європі. Обсяг угод в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні знизився на 29% до $176,1 млрд.

Загальна кількість угод на суму понад $10 млрд значно знизилася порівняно з минулим роком, оскільки апетит до великих стратегічних об'єднань зменшився на тлі посилення антимонопольного законодавства та макроекономічної невизначеності.

«Перший квартал пройшов так, як ми й припускали, за винятком банківської кризи, яка була нам потрібна найменше», – сказав Демієн Зубек з Freshfields Bruckhaus Deringer.

Серед великих угод цього кварталу були придбання компанією Pfizer Inc за $43 млрд розробника препаратів для лікування раку Seagen, угода консорціуму на чолі з Silver Lake за $12,5 млрд з виробником програмного забезпечення Qualtrics International Inc, а також поглинання компанією CVS Health Corp за $10,6 млрд постачальників послуг первинної медичної допомоги Oak Street Health Inc.

Бекграунд. Більше про те, як низка угод були скасовані чи призупинені через повномасштабну війну – в матеріалі Mind “Злиття та поглинання: падіння у 2022 році й можливості 2023-го”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло