Українські війська відновили позиції в районі Бахмута – ISW

Українські війська відновили позиції в районі Бахмута – ISW

Геолокаційні кадри свідчать, що українці провели контратаку на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського

Українські війська відновили позиції в районі Бахмута – ISW
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Станом на 31 березня українські війська відновили позиції навколо Бахмута.

Про це у черговому звіті повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

«Українські війська відновили позиції навколо Бахмута, і українські чиновники продовжують наголошувати на важливості продовження оборони України у цьому районі 31 березня», – йдеться у звіті.

У ISW, із по посиланням на дані Генштабу України, повідомили, що російські війська продовжили штурм міста Бахмут і провели додаткові безуспішні наступальні дії на північний захід від міста в районі Оріхово-Васильківки.

Геолокаційні кадри за 31 березня свідчать, що українські війська провели контратаку на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського (приблизно за 7 кілометрів на південний захід від міста).

У звіті Інституту наводяться слова заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, яка заявила у п’ятницю, що віддана оборона Бахмута стала «найдорожчою» російською спробою ведення військових дій. Вона додала, що «час, озброєння, техніка та величезні втрати, витрачені противником на захоплення Бахмута не виправдовують себе з точки зору військової доцільності».

Заява Маляр підтверджує оцінку ISW про те, що українська оборона Бахмута залишається стратегічно надійною до тих пір, поки українські війська змушують російські відводити живу силу та техніку без несення надмірних втрат з боку української армії.

У звіті також викладена думка генерала-полковника Олександра Сирського, командувача Сухопутних військ ЗСУ, про те, що російські війська на окремих ділянках Бахмута помітно нервують, тому що час проти них, і у них менше людського ресурсу для штурму українських позицій.

Водночас зазначають в ISW, російські війська станом на 31 березня продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях, і досягли певних успіхів у місті.

Війська «вагнерівців» продовжували атаки на північний і південний Бахмут, і безуспішно намагалися наступати на захід у напрямку до Хромового.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло