П’ять країн ЄС просять Єврокомісію викупити в них українське зерно, яке накопичилось на складах

П’ять країн ЄС просять Єврокомісію викупити в них українське зерно, яке накопичилось на складах

Від цього терплять збитки місцеві виробники

This material is also available in English
П’ять країн ЄС просять Єврокомісію викупити в них українське зерно, яке накопичилось на складах
фото DR

Лідери п'яти країн з Центральної та Східної Європи закликали Єврокомісію вжити заходів у зв'язку з надлишком зерна та іншого українського продовольства, який накопичився на їхніх складах.

Джерело. Про це пише агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на Associated Press.

«Ми закликаємо Єврокомісію вивчити можливість купівлі зерна, що скупчилося, у країн-членів ЄС, прикордонних з Україною, на гуманітарні потреби», – йдеться в листі, адресованому голові ЄК Урсулі фон дер Ляєн від імені прем'єрів Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії.

«Ми також повторюємо наш заклик до фінансової підтримки з боку ЄС з метою прискорення розвитку транспортної інфраструктури (для вивезення зерна)», – наголошується в ньому.

Західні ЗМІ зазначають, що проблема у європейських сільгоспвиробників виникла через наплив українського зерна та іншої продукції, який спостерігається останніми місяцями. У прикордонних з Україною країнах виникло перенасичення такими експортними товарами, як зерно, насіння, яйця, м'ясо птиці, цукор, яблука і яблучний сік, ягоди, борошно, мед і макарони, що провокує надлишок пропозиції і відповідно негативно позначається на цінах місцевих виробників.

Інша проблема полягає в тому, що подібна продукція залишається на прилавках цих країн у надлишку і не досягає готових купувати її країн за межами ЄС.

У Єврокомісії раніше заявили, що мають намір швидко запустити механізм допомоги країнам, які зіткнулися з надлишком української продукції.

Раніше повідомлялося, що східноєвропейські країни планують закликати ЄК розробити механізми, які допоможуть налагодити нагляд за експортом зерна з України й уникнути демпінгових цін, що завдали б шкоди місцевим фермерам.

Бекграунд. Нагадаємо, Польща і ще 4 країни вимагатимуть відновити мита на ввезення українського зерна.

Як повідомлялося, ЄС виділить польським фермерам 30 млн євро, щоб компенсувати експорт зерна з України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло