NYT: злитих секретних документів може бути більше, влада США поспіхом шукає джерело витоку

NYT: злитих секретних документів може бути більше, влада США поспіхом шукає джерело витоку

Велика ймовірність того, що витік відбувся не з боку України

This material is also available in English
NYT: злитих секретних документів може бути більше, влада США поспіхом шукає джерело витоку
фото DR

Нова порція секретних матеріалів, виявлена в п'ятницю в соціальних мережах, включає понад 100 документів, пише газета The New York Times.

Масштаб витоку поряд із секретністю самих документів потенційно може завдати величезних збитків, кажуть американські чиновники.

Високопоставлений співробітник розвідки назвав витік «кошмаром для «П'яти очей» (маючи на увазі альянс країн, які активно обмінюються розвідданими – США, Британія, Австралія, Нова Зеландія та Канада).

Як пише NYT, один із документів, опублікованих на анонімному форумі 4chan, включає карту, на якій видно хід бойових дій в Бахмуті. Проте є документи, що стосуються не лише секретних даних про військові плани України.

Аналітики, які вивчили документи, кажуть, що у новій порції даних є конфіденційні матеріали з брифінгів, що стосуються Китаю, Індо-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та тероризму.

У заяві Пентагону говорилося, що міністерство оборони вивчає інформацію про можливий витік.

Однак у приватному порядку співробітники кількох органів, які відповідають за національну безпеку, визнали і те, що влада поспіхом шукає джерело витоку, і побоювання, що злитих документів буде ще більше.

Один із чиновників розповів NYT, що, швидше за все, витік стався не з боку України, оскільки до деяких злитих документів Київ не мав доступу.

7 квітня NYT повідомила, що Пентагон вивчає злиті в мережі «секретні документи» з оцінкою ситуації в Україні та графіком підготовки частин ЗСУ до контрнаступу.

Пов'язаний із “ПВК Вагнер” Telegram-канал Grey Zone 6 квітня опублікував інформацію, згідно з якою до 1 квітня було завершено заплановані постачання озброєння для укомплектування дев'яти нових бригад ЗС України. Grey Zone також досить докладно публікує кількість техніки для кожної бригади.

У «витоку» містяться відомості про склад та озброєння, принаймні частини українських підрозділів, які готуються до наступу, є інформація про графіки доставки боєприпасів та військової техніки.

Виходячи з документа, шість штурмових бригад мали бути готовими до 31 березня, ще три – до 30 квітня. Загальна кількість озброєння, яким планується забезпечити ці підрозділи, складає 253 танки, 381 одиниць гусеничної техніки, 480 одиниць колісної техніки, 147 артилерійських гармат, а також 571 бронеавтомобіль HMMWV. Україна також самостійно здійснює підготовку ще трьох штурмових бригад, плануючи мати сумарно 12 бригад. Підготовка нових підрозділів здійснюється під керівництвом інструкторів НАТО не лише на території Європи, а й безпосередньо на території України.

Бекграунд. В Офісі президента України назвали витік секретних документів «фотошопом» та «віртуальним псевдозливом».

«москві дуже хочеться зірвати контрнаступ. Але справжні плани росіяни побачать на полі. Незабаром», – написав радник глави офісу президента України Михайло Подоляк.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло