Україна та США готують спільну програму співпраці з декарбонізації та сталості української енергетики

Україна та США готують спільну програму співпраці з декарбонізації та сталості української енергетики

Програма розвиватиме системи передачі електроенергії та будівництво в Україні малих модульних реакторів

This material is also available in English
Україна та США готують спільну програму співпраці з декарбонізації та сталості української енергетики
Фото: flickr.com

Енергетичні відомства України та США разом з ініціативою Net Zero World готують програму співпраці щодо розвитку українського енергетичного сектору.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.  

Програма передбачатиме також співпрацю у розвитку систем передачі електроенергії та будівництва в Україні малих модульних реакторів.

За словами заступника міністра енергетики Ярослава Демченкова, «Україна прагне до ширшого використання вуглецево-нейтральних джерел енергії, щоб в майбутньому поступово відмовитися від вугілля у виробництві електроенергії, а також зменшувати споживання природного газу, покладаючись лише на власний видобуток та виробництво біогазу.

Як наголошують у Міненерго, Україна має величезний потенціал стати енергетичним хабом Європи.

«З нашою енергосистемою, інтегрованою в ENTSO-E, та розширеними енергетичними коридорами, з наявною в Україні «зеленою» та низьковуглецевою генерацією, розгалуженими газовими та електричними мережами та сховищами, ми впевнені, що така перспектива є реальною», – наголосив Демченков.

Бекграунд. Нагадаємо: «Енергоатом» та британська компанія Rolls-Royce SMR підписали Меморандум про взаєморозуміння. Документ надасть можливості для майбутньої співпраці щодо відновлення України шляхом розгортання малих модульних реакторів.

Розгорнута електростанція із заводським малим модульним реактором буде здатна генерувати такий обсяг безвуглецевої електроенергії, якої вистачатиме для живлення мільйона будинків протягом понад 60 років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло