Витік документів з Пентагону показав глибину проникнення розвідки США в міноборони рф і групу “Вагнера”

Витік документів з Пентагону показав глибину проникнення розвідки США в міноборони рф і групу “Вагнера”

Це відкриває рідкісну можливість побачити глибину розвідки США щодо союзників і ворогів

This text is also available in English
Витік документів з Пентагону показав глибину проникнення розвідки США в міноборони рф і групу “Вагнера”
фото Shutterstock

Секретні документи Пентагону, які витекли в Інтернет за останні тижні, продемонстрували, що США шпигують як за союзниками, так і за ворогами, глибоко обуривши американських чиновників, які побоюються, що ці викриття можуть поставити під загрозу конфіденційні джерела в розвідці та скомпрометувати відносини з важливими країнами-союзниками.

Джерело: CNN

Деякі з документів, які офіційні особи США вважають автентичними, викривають масштаби прослуховування США ключових союзників, включаючи Південну Корею, Ізраїль та Україну.

Інші розкривають ступінь проникнення США в російське міністерство оборони та ПВК “Вагнер” через перехоплені комунікації та людські джерела, які тепер можуть бути відрізані або наражатися на небезпеку.

Інші документи розкривають ключові недоліки українського озброєння, протиповітряної оборони, розмірів і готовності батальйонів у критичний момент війни – якраз напередодні контрнаступу ЗСУ – і саме тоді, коли США та Україна почали розробляти більш взаємно довірливі стосунки щодо обміну розвідданими.

Україна вже змінила деякі свої військові плани через витік, повідомило CNN джерело, близьке до президента України Володимира Зеленського.

Також один з документів показує, що США шпигували за Зеленським. Це не дивно, каже джерело в оточенні президента, але українські чиновники глибоко розчаровані цим витоком інформації.

Також у звіті розвідки США йдеться, що Зеленський наприкінці лютого «запропонував завдати удару по позиціях російської дислокації в Ростовській області рф» за допомогою безпілотних літальних апаратів, оскільки Україна не має далекобійної зброї, здатної дістати так далеко.

Це може пояснити публічні коментарі США про те, що вони не хочуть надавати Україні ракетні системи великої дальності через побоювання, що Київ використає їх для ударів по росії. Хоча Україна пообіцяла не використовувати для цього зброю, надану США.

За словами офіційних осіб, витік також змусив Пентагон вжити заходів для обмеження потоку конфіденційних документів, які раніше були доступні сотням людей в уряді.

Бекграунд. Також в одному з документів йдеться, що Південна Корея спочатку не хотіла надавати Україні боєприпаси, однак під тиском США знайшла спосіб обійти власну політику нейтральності.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло