Авіаційний бізнес друга путіна працював попри санкції до 2022 року – ЗМІ
Тимченко перевозив керівництво російських компаній, дочку путіна та патріарха Кирила після запровадження санкцій у 2014 році

Російський олігарх та друг путіна Геннадій Тимченко до 2022 року продовжував «надавати віп-послуги авіаційних перевезень» керівництву російських компаній, дочці путіна та патріарху Кирилу після запровадження санкцій у 2014 році.
Про це повідомляють «Важливі історії».
У 2014 році Тимченко та його авіакомпанії, зокрема Airfix, які обслуговували російську еліту, потрапили під санкції США. У вимушеному простої опинився навіть американський літак Gulfstream G650, що коштує понад $60 млн, – виробник припинив технічне обслуговування судна.
Тоді Тимченко оголосив, що продав авіаційний та аеропортовий бізнес, проте пов'язані з ним бізнес-джети продовжили літати до Європи. Цим займалися непідсанкційні компанії, пов'язані з олігархом та його керуючими.
Зокрема, бізнес-джет Hawker Beechcraft 390 Premier 1 на 6 пасажирів перейшов компанії Hemans Enterprises с Британських Віргінських островів, однак за договором оренди перейшла в користування петербурзькій компанії «Хелітранс». Остання ж навіть додала на борт емблему пов'язаної з Тимченком компанії «Авіатіс».
За три місяці цей літак здійснив 61 рейс росією та за кордон.
Також від Airfix Тимченка компанія «Авіатіс» одержала не лише Hawker, а й бізнес-джет Dassault Falcon 7X. Також компанія керувала бізнес-джетом Bombardier Challenger 300 (RA-67250), який з 2018 до 2022 рік літав на Ібіцу, Мальту, в Женеву, Австрію, а також анексований росією Крим.
«Хелітранс» передала в експлуатацію «Авіатіс» два вертольоти преміум-класу: 2 AgustaWestland та 2 Eurocopter. У 2018 році один з Agusta Westland доставив у Трійце-Сергієву лавру на свято Трійці патріарха Кирила, а другий – губернатора Московської області Андрія Воробйова.
Також Тиченко нібито продав бізнес-термінали в москоському аеропорту Шереметьево та петербурзькому Пулково: з усіма ангарами для приватних літаків, протиобморожувальною технікою, тягачами, вертолітними майданчиками та віп-залами.
Згодом виявилося, що після продажу терміналів їхні ради директорів залишилися як за Тимченка. Активи перейшли до компаній, пов'язаних із наближеним до путіна олігархом.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що інший друг путіна – російський олігарх Віктор Харитонін – не зміг купити аеропорт Франкфурт-Хан на заході Німеччини. На початку лютого пов'язана з росіянином фірма NR Holding подала заявку на купівлю аеропорту за 20 млн євро. Проте це дуже збурило німецьке суспільство та політиків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].