Авіаційний бізнес друга путіна працював попри санкції до 2022 року – ЗМІ

Авіаційний бізнес друга путіна працював попри санкції до 2022 року – ЗМІ

Тимченко перевозив керівництво російських компаній, дочку путіна та патріарха Кирила після запровадження санкцій у 2014 році

Авіаційний бізнес друга путіна працював попри санкції до 2022 року – ЗМІ
Геннадій Тимченко

Російський олігарх та друг путіна Геннадій Тимченко до 2022 року продовжував «надавати віп-послуги авіаційних перевезень» керівництву  російських компаній, дочці путіна та патріарху Кирилу після запровадження санкцій у 2014 році.

Про це повідомляють «Важливі історії».

У 2014 році Тимченко та його авіакомпанії, зокрема Airfix, які обслуговували російську еліту, потрапили під санкції США. У вимушеному простої опинився навіть американський літак Gulfstream G650, що коштує понад $60 млн,  – виробник припинив технічне обслуговування судна.

Тоді Тимченко оголосив, що продав авіаційний та аеропортовий бізнес, проте пов'язані з ним бізнес-джети продовжили літати до Європи. Цим займалися непідсанкційні компанії, пов'язані з олігархом та його керуючими.

Зокрема, бізнес-джет Hawker Beechcraft 390 Premier 1 на 6 пасажирів перейшов компанії Hemans Enterprises с Британських Віргінських островів, однак за договором оренди перейшла в користування петербурзькій компанії «Хелітранс». Остання ж навіть додала на борт емблему пов'язаної з Тимченком компанії «Авіатіс».

За три місяці цей літак здійснив 61 рейс росією та за кордон.

Також від Airfix Тимченка компанія «Авіатіс» одержала не лише Hawker, а й бізнес-джет Dassault Falcon 7X. Також компанія керувала бізнес-джетом Bombardier Challenger 300 (RA-67250), який з 2018 до 2022 рік літав на Ібіцу, Мальту, в Женеву, Австрію, а також анексований росією Крим.

«Хелітранс» передала в експлуатацію «Авіатіс» два вертольоти преміум-класу: 2 AgustaWestland та 2 Eurocopter. У 2018 році один з Agusta Westland доставив у Трійце-Сергієву лавру на свято Трійці патріарха Кирила, а другий – губернатора Московської області Андрія Воробйова.

Також Тиченко нібито продав бізнес-термінали в москоському аеропорту Шереметьево та петербурзькому Пулково: з усіма ангарами для приватних літаків, протиобморожувальною технікою, тягачами, вертолітними майданчиками та віп-залами.

Згодом виявилося, що після продажу терміналів їхні ради директорів залишилися як за Тимченка. Активи перейшли до компаній, пов'язаних із наближеним до путіна олігархом.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що інший друг путіна – російський олігарх Віктор Харитонін – не зміг купити аеропорт Франкфурт-Хан на заході Німеччини. На початку лютого пов'язана з росіянином фірма NR Holding подала заявку на купівлю аеропорту за 20 млн євро. Проте це дуже збурило німецьке суспільство та політиків.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло