В ЗМІ потрапило ім’я чоловіка, який імовірно зливав секретні документи Пентагону

В ЗМІ потрапило ім’я чоловіка, який імовірно зливав секретні документи Пентагону

Ним може бути нацгвардієць США

This material is also available in English
В ЗМІ потрапило ім’я чоловіка, який імовірно зливав секретні документи Пентагону
фото Pixaby

Журналістам вдалося знайти ім'я та посаду людини, яка зливала засекречені документи американської розвідки в мережу.

Джерело. Про це пише ВВС.

Раніше Washington Post писала, що ця людина надавала секретну інформацію невеликій групі однодумців, які поділяють «любов до зброї, військового спорядження і Бога» на популярній у геймерів платформі Discord.

За даними New York Times, винуватцем зливу є 21-річний член Національної гвардії американських ВПС у штаті Массачусетс Джек Тейшейра.

СBS News підтверджує, що американські правоохоронці вважають Тейшейру підозрюваним.

Розслідувальний проект Bellingcat повідомив у Твіттері, що спільно з NYT займався пошуками цієї людини.

Як пише NYT, він курирував невелику, в 20-30 осіб, онлайн-групу під назвою Thug Shaker Central, члени якої – переважно молоді люди та підлітки, які об'єдналися на ґрунті загальної любові до зброї, расистських онлайн-мемів та відеоігор.

Два американські чиновники підтвердили газеті, що слідчі хочуть поговорити з Тейшейрою про витік урядових документів в приватну онлайн-групу. Один чиновник сказав, що Тейшейра може мати інформацію, яка має відношення до розслідування.

Федеральні слідчі кілька днів розшукують людину, яка злила в мережу абсолютно секретні документи, але поки що офіційно не називали імен підозрюваних.

Кілька місяців тому один із користувачів завантажив у цю невелику чат-групу сотні сторінок документів американської розвідки.

NYT поговорила з чотирма членами чат-групи Thug Shaker Central, один з яких сказав, що знає чоловіка, який зливав інформацію, не менше трьох років. Він заявив, що зустрічався з ним особисто та називав його O.G.

Друзі описали його як старшого, ніж більшість підлітків-членів групи, і як безперечного лідера. Один з них стверджував, що OG по своїй роботі мав доступ до документів розвідки. Хоча учасники групи не назвали її лідера на ім'я, цифровий слід, як стверджує New York Times, веде до Тейшейри.

У середу Discord заявив, що співпрацює з правоохоронними органами у розслідуванні витоку.

Бекграунд. Нагадаємо, витік документів Пентагону дозволяє припустити, що в Україні діє спецназ країн НАТО, у тому числі британський.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло