Один з найбільших банків в ОАЕ став блокувати інвестиційні рахунки росіян

Один з найбільших банків в ОАЕ став блокувати інвестиційні рахунки росіян

При цьому вивести кошти з цих рахунків буде неможливо

This material is also available in English
Один з найбільших банків в ОАЕ став блокувати  інвестиційні рахунки росіян
фото Shutterstock

Один з найбільших банків в Об'єднаних Арабських Еміратах, Emirates NBD, збирається перевести гроші росіян на окремі рахунки, куди надходитимуть усі виплати за цінними паперами, а також гроші від їхнього продажу. При цьому вивести кошти з цих рахунків буде неможливо.

Джерело. Про це пише Forbes із посиланням на листи, які почали отримувати російські клієнти банку.

У цих листах йдеться про те, що якщо клієнти не є резидентами ЄС, однією з країн Єврозони або Швейцарії, то їхні активи будуть переведені на відокремлений рахунок. Emirates NBD пояснили свої дії вимогами західного депозитарію (учасників ринку цінних паперів).

Як пояснив Forbes банкір, знайомий із ситуацією, банк в ОАЕ користується послугами депозитаріїв Clearstream та Euroclear та зобов'язаний виконувати їхні вимоги. За словами співрозмовника видання, через санкції російські інвестори масово переводили свої активи з Європи в банк Emirates NBD.

«Те, про що повідомив банк, означає, що російські клієнти ENBD більше не отримуватимуть по своїх портфелях жодних виплат – ні виручки від продажу, ні дивідендів, ні купонів», – сказав банкір.

Європейські депозитарії Euroclear та Clearstream зупинили всі операції за рахунком російського Національного розрахункового депозитарію (НРД) після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Потім ЄС та Швейцарія запровадили санкції щодо НДР.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що банки Вірменії почнуть блокувати перекази росіян через санкції.

Також нещодавно Liberty – третій за величиною банк Грузії – без пояснень закрив рахунки кільком громадянам росії. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло