Гонконг та Китай надали росії американських чіпів на $570 млн після початку вторгнення

Гонконг та Китай надали росії американських чіпів на $570 млн після початку вторгнення

Це чипи американських компаній Intel, Advanced Micro Devices, Texas Instruments та ін.

This text is also available in English
Гонконг та Китай надали росії американських чіпів на $570 млн після початку вторгнення
фото DR

Попри заборону США на постачання в росію напівпровідників, у Гонконгу та Китаї з’явилося безліч фірм-пустушок, які налагоджують реекспорт мікросхем. Серед отриманих росією після початку вторгнення чипів є дуже дорогі, які використовуються у військовій техніці.

Джерело. Про це йдеться в розслідуванні японського видання Nikkei Asia.

У період з 24 лютого по 31 грудня 2022 року російська митниця зафіксувала 3292 операції розміром не менше ніж $100 000 з імпорту напівпровідників на загальну суму $740 млн.

Переважна частина цих поставок припала на чипи американських компаній – Intel, Advanced Micro Devices, Texas Instruments та багатьох інших, зазначає Nikkei.

При цьому 1774 операції з американськими чипами були проведені через Гонконг або Китай. Їхнім оформленням займалися дрібні та середні фірми, частина з яких була зареєстрована після російського вторгнення в Україну (відкрити компанію в Гонконгу можна лише за $19). Загальна сума цих транзакцій становила $570 млн.

За аналогічний період 2021 року через Китай та Гонконг до росії пройшло лише 230 операцій з американськими чипами лише на $51 млн.

Були й дрібніші поставки, на суму до $100 000, так що в результаті з початку вторгнення до кінця 2022 року росія імпортувала напівпровідникової продукції на $1,1 млрд, у тому числі американської – приблизно на $900 млн, свідчать отримані Nikkei дані.

Бекграунд. Також стало відомо, що китайська компанії вивезла з окупованих українських територій понад 3000 тонн міді.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло