Українські хакери за минулий рік викрали в росіян 667 млн персональних даних

Українські хакери за минулий рік викрали в росіян 667 млн персональних даних

Метою таких дій є, найімовірніше, завдання збитків російському бізнесу

Українські хакери за минулий рік викрали в росіян 667 млн персональних даних
фото Shutterstock

За 2022 рік з російських компаній витекло в мережу 667 млн записів персональних даних. Це майже у 2,7 раза більше, ніж у попередньому.

Джерело. Про це повідомляє РБК із посиланням на доповідь InfoWatch.

У відкритому доступі опинилися імена, дати народження, телефони, фактичні та електронні адреси, паспортні дані, деталі замовлень, хеш-паролі та інша чутлива інформація. За словами даних сервісу з моніторингу даркнету DLBI, до публічного доступу потрапили близько 100 млн унікальних адрес e-mail та 110 млн унікальних телефонних номерів росіян.

Експерти компанії InfoWatch безпосередньо пов'язують зростання кількості витоків із війною в Україні.

З початку російського вторгнення в Україну сталося кілька великих витоків даних користувачів, а державні сайти стали частіше піддаватися DDoS-атакам.

Серед джерел витоку даних росіян були: банки (Сбер и Совкомбанк), авіакомпанії («Победа», Utair), Мосгортранс, РЖД, сервіси бронювання квитків, оператори зв'язку, Пошта росії, ГИБДД, СДЭК, онлайн-магазини та сервіси доставки, «Госуслуги», «Московская электронная школа», «Мои Документы», медичні сервіси, ювелірні мережі, онлайн-кінотеатри та ЗМІ.

Опитані РБК експерти зазначили, що переважна більшість викрадених у росіян даних були викладені на форумах і в тематичних телеграм-каналах безкоштовно.

Таким чином, на думку представника компанії у сфері інформаційної безпеки Group-IB Валерія Бауліна, мотивом хакерів була «репутаційна або економічна шкода російському бізнесу та його клієнтам».

За підрахунками Group-IB, витоків може бути вдвічі більше – 1,4 млрд рядків даних користувачів.

Бекграунд. Нагадаємо, українські хакери зламали акаунт Z-волонтера, який збирав гроші на армію рф, і замовили на всю суму секс-іграшки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло