Саудівська Аравія і ОАЕ скуповують російську нафту з великими знижками
Потім продають нафту на експорт за ринковою вартістю, заробляючи на різниці цін

Провідні нафтовиробники Перської затоки активно скуповують російські нафтопродукти. Втративши традиційних клієнтів у Європі, російські компанії змушені продавати дизель, нафту, паливо зі знижками, завдяки чому її нові клієнти добре заробляють.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на нафтових топ-менеджерів та аналітиків.
Нафтовики в Саудівській Аравії та ОАЕ купують дешевші російські нафтопродукти для використання на внутрішньому ринку та відправляють свою сиру нафту та продукти на експорт за вищими цінами світового ринку.
Власних нафтопродуктів у цих країн більш ніж достатньо, «отже єдина причина їхнього імпорту з росії – заробити на різниці цін», каже Ельшан Алієв, директор із близькосхідних нафтопродуктів цінового агентства Argus Media.
За його словами, нафта і дизель із росії продаються, відповідно, зі знижками $60 і $25 за тонну в порівнянні з еквівалентними сортами, що виробляються в Перській затоці.
При цьому за останній рік Саудівська Аравія значно збільшила експорт дизеля до Франції та Італії, які раніше переважно купували російське паливо, свідчать дані Kpler. росія «значною мірою насичує саудівський ринок дешевшими видами транспортного палива, вивільняючи обсяги дизеля місцевого виробництва для експорту в інші країни», каже аналітик Kpler Віктор Катона.
Державна компанія Saudi Aramco заробила в 2022 році $161 млрд, що стало рекордним прибутком для будь-якої нафтової компанії світу. Прибуток її підрозділу нафтопродуктів зріс на 27%.
ОАЕ, тим часом, перетворилися на великий центр торгівлі нафтою та продуктами з Росії – як внутрішнього, так зовнішнього ринків. З грудня дубайська Emirates National Oil прийняла п'ять танкерів з бензином, а в листопаді 700 000 барелів сирої нафти з Арктики було доставлено на нафтопереробний завод Abu Dhabi National Oil, свідчать дані Kpler.
Саудівська Аравія до війни в Україні практично не купувала нафту та нафтопродукти з росії, а зараз закуповує близько 100 000 барелів на добу, за даними Kpler (це понад 36 млн за рік).
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що росія продає нафту за фальшивими документами, щоб обходити санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].