IRC запустив інформкампанію з працевлаштування українців у Польщі
Торік 70% опитаних біженців з України визначили пошук роботи як найбільш нагальну потребу, згідно з дослідженням

Міжнародний комітет порятунку (IRC) запускає кампанію з підвищення рівня обізнаності щодо прав працівників серед українських переселенців у Польщі.
Про це йдеться в пресрелізі організації.
Згідно з дослідженням ринку праці, проведеним IRC, торік 70% опитаних біженців з України визначили пошук роботи як найбільш нагальну потребу. Люди, які знайшли безпечний прихисток у Польщі, і досі кажуть, що забезпечення стабільного джерела доходу залишається однією з головних проблем.
Зазначається, що часто незадовільні умови праці, до яких належать нижча від мінімального рівня зарплата, відсутність правового захисту, нерегламентований графік роботи, а в деяких випадках невиплати чи інші форми зловживань, – це головні бар’єри, які заважають біженцям знайти безпечне і стабільне працевлаштування в Польщі.
IRC запевняє, що надасть базову інформацію про те, де шукати послуги, які типи контрактів існують у Польщі та які зобов'язання має роботодавець перед працівником, а також корисні джерела та контакти для отримання додаткової інформації або юридичної підтримки від партнерів.
Бекграунд. Біженці з України, зареєстровані в Універсальній електронній системі реєстрації населення (PESEL), мають право влаштуватися на роботу за наявності підписаного контракту, погодженого обома сторонами, зі щомісячною заробітною платою за повний робочий день не менше 3490 злотих брутто. У липні 2023 року мінімальна місячна заробітна плата зросте з 3490 злотих до 3600 злотих.
Дослідження, проведене EWL Group спільно з Центром східноєвропейських досліджень Варшавського університету, показує, що 6% опитаних планують залишитися в Польщі назавжди, 15% – на кілька років після закінчення війни та 27% – принаймні на рік після припинення бойових дій. Ще 22% заявляють про намір якнайшвидше повернутися в Україну, а 12% планують виїхати з Польщі до іншої країни.
Дослідники повідомили, що 59% біженців з України в Польщі мають вищу або незакінчену вищу освіту, 32% – професійну освіту, 9% – середню освіту. Найпоширенішими професіями для біженців з України після прибуття до Польщі є готельний бізнес (29%), сфера послуг (18%), виробництво (14%), роздрібна торгівля (11%), сільське господарство (7%) та логістика (7%), йдеться в дослідженні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].