G7 вдарила по тіньовому флоту росії і позбавила страховки компанію, яка перевозила російську нафту

G7 вдарила по тіньовому флоту росії і позбавила страховки компанію, яка перевозила російську нафту

Gatik тепер позбавлена страховки Американського клубу страховиків, який страхує 90% морських перевезень

This material is also available in English
G7 вдарила по тіньовому флоту росії і позбавила страховки компанію, яка перевозила російську нафту
фото Pixaby

Нафтоперевізна компанія, яка активно бере участь у транспортуванні російської нафти, втратила стандартне страхування свого флоту після того, як порушила вимоги “Великої сімки” щодо “стелі цін” на транспортування російської нафти, яка складає $60 за барель.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Йдеться про тіньовий флот із десятків танкерів індійської компанії Gatik Ship Management, який возить російську нафту в Азії в обхід санкцій Заходу.

Gatik – найбільший перевізник нафти з росії – втратив міжнародну страховку через порушення механізму ціноутворення.

Компанія зі штаб-квартирою в Мумбаї зібрала флот із 48 танкерів сумарною потужністю понад 30 млн барелів і вартістю $1,4 млрд. Майже всі судна заходили в російські порти і вивозили нафту або нафтопродукти, показав аналіз Vortexa.

В рамках санкцій, що вступили в силу 5 грудня, такі поставки дозволені лише в тому випадку, якщо нафта продається дешевше $60. Gatik порушила цей принцип і була позбавлена страхових послуг від Американського клубу страховиків. Він входить до Міжнародної групи клубів взаємного страхування судновласників (International Group of P&I Clubs, або IG P&I), яка забезпечує страховку понад 90% світових морських перевезень.

За словами джерела Bloomberg, Gatik залишилася без страховки на умовах «захист та відшкодування», яка, зокрема, покриває ризики у разі розлиття нафти. Без неї танкерам компанії може бути закритий доступ до портів і проток, наприклад в турецькі Босфор і Дарданелли.

В американському клубі Bloomberg підтвердили розрив відносин з Gatik.

З початку війни Індія більш як у 30 разів збільшила імпорт російської нафти, незважаючи на заклики Заходу приєднатися до санкцій через війну в Україні. За даними Reuters, у квітні на індійський ринок йшло 70% морського експорту з рф.

Бекграунд. Нагадаємо, у США випустили офіційне попередження про схеми обходу «стелі» цін на російську нафту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло