Литва проведе перше в історії тренувальне відключення своєї енергосистеми від російської

Литва проведе перше в історії тренувальне відключення своєї енергосистеми від російської

Країна хоче перейти виключно на власні джерела енергії та імпорт зі Швеції та Польщі

This material is also available in English
Литва проведе перше в історії тренувальне відключення своєї енергосистеми від російської
фото Shutterstock

Литва вирішила вперше в історії відключити свою енергосистему від російської. Тестове відключення буде проведено у суботу, 22 квітня.

Джерело. Про це йдеться у заяві мережевого оператора країни Litgrid.

«Вперше в історії енергосистема Литви працюватиме повністю незалежно, тому ми відповідально підходимо до підготовки випробування і будемо готові до всіх сценаріїв», – сказав гендиректор Lutgrid Рокас Масюліс.

Він переконаний, що литовські споживачі не помітять відключення від російської енергосистеми.

Литва ізолюється від російської мережі на 10 годин: з 11 ранку до 9 вечора за місцевим часом. У цей проміжок республіка повністю обірве всі енергетичні зв'язки з москвою і покладатиметься виключно на власні джерела енергії та імпорт зі Швеції та Польщі.

Раніше Литва, Латвія та Естонія відмовилися від постачання російського викопного палива, але історична залежність від постачання електрики – найскладніша проблема для країн Балтії.

Єврокомісія пообіцяла виділити близько 1,1 млрд євро інвестицій на вирішення питання. До вторгнення росії в Україну Литва планувала відмовитися від постачання електрики з росії лише у 2025 році. Але, за словами міністра енергетики Литви Дайнюса Крейвіса, це може статися вже наступного року, якщо заплановані випробування пройдуть успішно.

Бекграунд. Нагадаємо, у Латвії заборонили святкувати 9 травня – документ визнали терміновим та схвалили одразу у двох читаннях.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло