У Латвії заборонили святкувати 9 травня

У Латвії заборонили святкувати 9 травня

Документ визнали терміновим та схвалили одразу у двох читаннях

This material is also available in English
У Латвії заборонили святкувати 9 травня
фото DR

Сейм Латвії ухвалив закон про заборону проведення будь-яких публічних заходів 9 травня, окрім тих, що присвячені Дню Європи. Документ визнали терміновим та схвалили одразу у двох читаннях. За проголосували 79 депутатів зі 100, один утримався.

Джерело. Про це повідомляється на сайті латвійського парламенту.

Таким чином, 9 травня на всій території Латвії не можна буде проводити збори, ходи, пікети, а також видовищні та святкові заходи на відкритих громадських майданчиках. Крім того, муніципалітетам заборонили надавати дозвіл на них. Також до ранку 10 травня заборонено використовувати піротехніку.

Раніше влада Латвії планувала оголосити 9 травня днем пам'яті постраждалих і загиблих на війні в Україні, як це було минулого року. Проте Комісія з прав людини та зв'язків із громадськістю підготувала законопроект про заборону будь-яких публічних заходів у цю дату.

«9 травня – день, який використовується окремою частиною суспільства для прославлення тоталітарних та окупаційних режимів, і в наших інтересах не допускати проведення заходів, які принижують наші демократичні цінності, поділяють суспільство, прославляють військову агресію та сприяють хибному висвітленню історичних подій», – заявила голова Комісії Єва Бранте.

У Сеймі зазначили, що метою закону є «захист інтересів державної та громадської безпеки, запобігання безладу, захист здоров'я та моральності населення».

Там нагадали, що Латвія сприймає свою присутність у складі СРСР як окупацію. Крім того, документ «спрямований на вираження солідарності з українським народом, чий суверенітет, незалежність та територіальна цілісність перебувають під загрозою внаслідок російської військової агресії».

Бекграунд. Як повідомлялося, у Латвії росіян, які не здадуть екзамен на знання державної мови, випровадять з країни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло