«Нафтогаз» збільшив добовий видобуток газу на одному з найбільших родовищ на 300 000 кубометрів
На родовищі, якому вже понад 50 років, завдяки новим свердловинам вдалося досягти зростання виробничих показників

АТ «Укргазвидобування» (частина групи «Нафтогаз») за останній місяць запустило відразу дві експлуатаційні свердловини на одному з найбільших родовищ України. Сукупно вони додали понад 300 000 кубометрів газу до добового видобутку компанії.
Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».
На родовищі, якому вже понад 50 років, завдяки новим свердловинам вдалося не лише зупинити падіння видобутку, а й досягти зростання виробничих показників.
«Родовище все ще має поклади з високим залишковим потенціалом. Щоб розкрити всі його можливості, фахівці «Укргазвидобування» наразі ведуть буріння та освоєння ще десятьох експлуатаційних свердловин», – зазначив очільник компанії Олексій Чернишов.
Зазначається, що завдяки проведеним сучасним сейсмічним дослідженням відновлено дорозвідку родовища. Це дає можливість наростити розвідані запаси вуглеводнів. З цією метою запроєктовано 5 нових пошуково-розвідувальних свердловин, першу з яких уже бурять.
«Задля виконання поставлених на 2023 рік цілей з нарощення видобутку ми збільшуємо обсяги буріння на родовищах, де це обґрунтовано геологічними умовами та техніко-економічними розрахунками», – зазначив т.в.о. генерального директора «Укргазвидобування» Олег Толмачев.
Бекграунд. «Нафтогаз України» планує вийти на Українську енергетичну біржу (УЕБ) для закупівлі газу українського видобутку орієнтовно наприкінці квітня – на початку травня 2023 року. НАК планує здійснювати закупівлі власним коштом компанії, щоб забезпечити стале проходження наступного опалювального сезону. Також компанія «має на меті підтримати вітчизняних видобувників заради розвитку та збільшення українського видобутку».
На УЕБ розраховують, що це пожвавить ринок і збільшить кількість реальних угод у комерційному сегменті. Повернення НАК також може зменшити напруженість між найбільшими видобувниками та трейдерами, яка виникла на спотвореному війною ринку й призвела до змови газових компаній Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.
Mind розібрався в причинах і наслідках подій, які відбуваються на внутрішньому газовому ринку та призвели до його перекосу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].