В Туреччині урочисто відкрили першу АЕС, яку побудував “Росатом”

В Туреччині урочисто відкрили першу АЕС, яку побудував “Росатом”

При цьому Туреччині доведеться купувати в росії 70% електроенергії, яку ця станція генеруватиме

В Туреччині урочисто відкрили першу АЕС, яку побудував “Росатом”
фото АР

У Туреччині відбулася урочиста церемонія завезення з росії ядерного палива для АЕС «Аккую» на півдні країни. Хоча президент країни Реджеп Ердоган назвав будівництво першої в Туреччині АЕС «великим національним проектом», вона була побудована завдяки угоді між урядом Туреччини та урядом росії. АЕС експлуатуватиметься російським гігантом «Росатом». Екологічні НКО різко критикують проект.

Джерело. Про це пише RFI.

У церемонії завезення ядерного палива 27 квітня взяли участь у відеозв'язку президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та російський диктатор владімір путін. Як повідомляє державне агентство «Анадолу», глави двох держав провели у четвер телефонну розмову, в якій «обговорили двосторонні відносини та регіональні процеси».

Президент Туреччини висловив вдячність російському колезі за внесок у реалізацію проекту атомної електростанції «Аккую».

АЕС «Аккую» споруджується на південному узбережжі Туреччини за російським проектом, що включає будівництво та введення в експлуатацію чотирьох енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-1200 загальною потужністю 4800 МВт.

Перша атомна електростанція Туреччини після введення в експлуатацію планує виробляти 35 млрд кВт/год електроенергії на рік, що покриє 10% енергії від загальних потреб країни.

Перший енергоблок станції буде задіяний протягом року після необхідних пускових робіт.

Угода про співпрацю між урядами Туреччини та рф щодо будівництва АЕС було підписано 12 травня 2010 року.

Ердоган представляє електростанцію «Аккую» як наріжний камінь енергетичної незалежності своєї країни. Але противники проекту критикують непрозорість турецької влади та російського «Росатому», який уже п'ять років фінансує та будує об'єкт.

«Коли росія почала реалізацію цього проекту, у Туреччині не було жодної ядерної інфраструктури, – каже Озгюр Гюрбюз, керівник асоціації «Екосфер». – Це означає, що Росія діяла так, як хотіла. Немає незалежного моніторингу, немає фінансової звітності… Це є великим ризиком для суспільства. Наприклад, ми сумніваємося у сейсмічній безпеці станції, але жодної інформації не отримуємо. Як турецька громадська організація ми маємо справу не з міністерством енергетики Туреччини, а з російською компанією».

«Аккую» не є турецькою електростанцією, каже він: «Власник – росія. росія будує завод на турецькій землі, навіть паливо йде із росії. Ризикує Туреччина, гроші отримує росія».

Туреччині дійсно доведеться купувати за фіксованою ціною в росії 70% електроенергії, що виробляється першими двома реакторами протягом 15 років, і 30% електроенергії, що виробляється двома іншими, знову ж таки протягом 15 років.

Бекграунд. Нагадаємо, український «Енергоатом» і Holtec International домовилися про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло