Від Чигринського до Мудрика. Топ-5 найдорожчих українських футболістів
Ті, хто засвітився у найвідоміших клубах Західної Європи

Незважаючи на кризу, яку переживає УПЛ, українські гравці в європейському футболі все ще в ціні. Це показала насичена переходами наших хлопців до провідних чемпіонатів Старого Світу остання зима. Й враховуючи прогрес та потенціал окремих виконавців, які ще грають в найкращих командах України, невдовзі нас очікують нові трансферні новини. А поки поговоримо про тих, хто вже заявив про себе на найвищому рівні єврокубків та найсильніших ліг Європи, і в свій час отримав пропозиції, від яких неможливо було відмовитися.
Перегляд найсоковитішого футболу смакує ліпше, якщо з вами надійний партнер. Платформа vbet дарує вболівальника усі можливості для перевірки своїх знань, як в царині гри №1, так і в інших видах спорту.
Дмитро Чигринський
По закінченні сезону-2008/09 бренд донецького Шахтаря прогримів на всю Європу. «Гірники» тільки-но виграли Кубок УЄФА, й у складі команди вистачало футболістів, які були цікаві традиційним європейським грандам. Одним з таких футболістів був центральний захисник Дмитро Чигринський, який привернув увагу Хосепа Гвардіоли та Барселони. Трансфер потягнув на 25 мільйонів євро. І хоч виправдати надії каталонських вболівальників Дмитро не зміг, його перехід став наочним прикладом того, що для українських футболістів висот, які вони не можуть підкорити, нема.
Андрій Ярмоленко
За два місяці до 28-річчя збулася мрія одного з найкращих виконавців у історії українського футболу. Андрій Ярмоленко нарешті отримав зелене світло в темі свого трансферу до топового клубу одного з п’яти провідних чемпіонатів Європи. Німецька Боруссія з Дортмунда побачила у Ярмоленку потенційного лідера атак, і не поскупилася викласти 25 мільйонів євро для залучення вінгера київського Динамо. На жаль, кар'єра Андрія в Бундеслізі, як і у західноєвропейському футболі в цілому не склалася.
Олександр Зінченко
Влітку 2022-го багаторічний символ української працелюбності у футболі Олександр Зінченко врешті зважився проміняти Манчестер Сіті на іншого роботодавця. Вибір на користь лондонського Арсеналу став попаданням у «яблучко». Зінченко отримав не тільки регулярну ігрову практику, а й підвищив свій статус тепер до одного з найкращих лівих захисників у європейському футболі. То ж «каноніри» не пошкодували про витрачені 35 мільйонів євро ані секунди, а Олександр має всі шанси розвиватися як футболіст і далі.
Андрій Шевченко
На момент літа 2006-го Андрій Шевченко здобув славу та визнання й виграв у італійському футболі та на клубному міжнародному рівні все. Можливо, саме цей факт став вирішальним, коли майбутній наставник збірної України отримав пропозицію перейти в англійський Челсі. Фактор нового виклику, можливості довести свій високий рівень в найбагатшій лізі світу та підкорити нові горизонти взяв своє. Шевченко покинув Мілан і… прогадав. Сума в майже 44 мільйони євро вважається однією з найбільш марних витрат в історії англійського футболу.
Михайло Мудрик
Історія колишнього вінгера Шахтаря свіжа в пам'яті багатьох. Михайло – один з найбільш талановитих гравців в українському футболі за останні роки, й продукт максимально вдалої роботи менеджменту «помаранчево-чорних» з просування своїх футболістів на західноєвропейському ринку. Сума в 70 мільйонів євро+30 мільйонів можливими бонусами до останнього здавалася нереальною. Проте Шахтар вчергове довів неабияку майстерність свого менеджменту.