Болгарія скасує заборону на імпорт з України

Болгарія скасує заборону на імпорт з України

Це станеться, коли набудуть чинності заходи ЄС щодо стабілізації ринку

Болгарія скасує заборону на імпорт з України
Фото: shutterstock.com

Національна заборона Болгарії на деякі товари, що надходять з України, буде скасована після того, як набудуть чинності заходи ЄС щодо стабілізації ринку, узгоджені наприкінці квітня.

Про це повідомляє Euractiv із посиланням на пресслужбу Кабінету Міністрів.

Зіткнувшись із тим, що Польща, Угорщина, Болгарія, Румунія та Словаччина заборонили українську продукцію, щоб захистити місцеві ринки від потоку української сільськогосподарської продукції, Європейська комісія запропонувала низку заходів щодо стабілізації ринку на Раді ЄС з питань сільського господарства 25 квітня.

Уряд додав, що Болгарія скасує заборону з дати, коли заходи ЄС набудуть чинності.

Деякі заходи ЄС включають другий фінансовий пакет для підтримки фермерів із найбільш постраждалих країн у розмірі 100 млн євро й активацію надзвичайних захисних заходів згідно з чинним зараз Регламентом про автономні торговельні заходи щодо чотирьох продуктів (пшениці, ріпаку, насіння соняшнику та кукурудзи), ввезення яких з України тимчасово заборонено.

Також комісія регулярно моніторитиме інші товари й, у разі коливань на ринку, запроваджуватиме захисні механізми, впроваджуватиме заходи щодо поліпшення логістики та транзиту товарів з України.

19 квітня уряд Болгарії на два місяці заборонив імпорт з України понад 20 товарів. «Стурбована тим, що її ринок буде перенасичений культурами, Болгарія практично наслідувала приклад Польщі, Угорщини та Словаччини», – прокоментував тодішній міністр сільського господарства Явор Гечев.

Болгарія отримала 16 млн євро компенсації від ЄС за те, що пропускає через свою територію експорт українського зерна й харчів.

Бекграунд. Нагадаємо: Єврокомісія запровадила заборону на імпорт українських зернових до п'ятох країн ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло