Казахстан закрив канали для контрабанди товарів у росію після втручання США

Казахстан закрив канали для контрабанди товарів у росію після втручання США

Загроза санкцій США змусила Астану припинити потік товарів “паралельного імпорту” в рф

This text is also available in English
Казахстан закрив канали для контрабанди товарів у росію після втручання США
фото DR

Казахстан, найбільший торговий партнер москви на пострадянському просторі, закрив кордони для паралельного імпорту в росію.

Джерело. Про це повідомив голова асоціації «Грузавтотранс» Владімір Матягін, передає moscowtimes.eu.

«Казастан створює труднощі на кордоні для такої продукції, постачальникам фактично закрили кордон», – сказав Матягін.

Рішення було ухвалено після того, як на початку травня в Астані побувала делегація американських чиновників на чолі із помічником заступника міністра фінансів США Елізабет Розенберг. Вони провели зустрічі як з представниками уряду, так і з топ-менеджерами приватних компаній, у ході яких попередили про вторинні санкції, тобто заходи за порушення санкційного режиму.

«Зростає ризик як щодо Казахстану, так і щодо компаній і банків», – сказала Розенберг за підсумками візиту, додавши, що наслідки «можуть виникнути у зв'язку з допомогою рф в ухиленні від санкцій та заходів експортного контролю».

Тепер російські вантажоперевізники з товарами паралельного імпорту почали об'їжджати Казахстан, повідомив Матягін. За його словами, зараз постачання йдуть через Китай, Іран, Грузію, Азербайджан, Вірменію.

За підсумками 2022 року Казахстан на 25% наростив постачання товарів до росії і став одним із великих «хабів» для паралельного імпорту (контрабанди), загальний обсяг якого уряд рф оцінив у $20 млрд.

Наприклад, експорт пральних машин у рф становив майже 100 тисяч штук за рік, хоча в 2021-му був відсутній зовсім. Постачання сучасних напівпровідників із Казахстану підскочили більш ніж у 300 разів – до $3,7 млн у грошовому вираженні.

Бекграунд. Також повідомлялося, що ЄС хоче налагодили зв’язки з Казахстаном, щоб той припинив допомагати росії обходити санкції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло