США і союзники викрили масштабну мережу російських хакерів, яка діяла під крилом ФСБ близько 20 років

США і союзники викрили масштабну мережу російських хакерів, яка діяла під крилом ФСБ близько 20 років

Хакерське угрупування Turla діяло в понад 50 країнах і викрадало документи в урядів

This material is also available in English
США і союзники викрили масштабну мережу російських хакерів, яка діяла під крилом ФСБ близько 20 років
фото Shutterstock

США та їхні союзники зірвали широкомасштабну російську хакерську операцію, яка протягом 20 років шпигувала за своїми супротивниками.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Правоохоронні органи проникли в глобальну мережу комп’ютерів, заражених шкідливим вірусом, який використовувався російською ФСБ для стеження за комп’ютерами щонайменше в 50 країнах, включаючи уряди країн НАТО.

Це програмне забезпечення протягом двох десятиліть використовувалося для крадіжки документів в урядах країн НАТО, журналістів та інших осіб.

«Міністерство юстиції США разом з нашими міжнародними партнерами демонтувало глобальну мережу заражених шкідливим програмним забезпеченням комп’ютерів, які російський уряд використовував протягом майже двох десятиліть для здійснення кібершпигунства, у тому числі проти наших союзників по НАТО», – заявив генеральний прокурор Меррік Гарланд.

Шпигунським ПЗ, що отримало назву Snake («змія»), управляла хакерська група Turla. На думку американських контррозвідників, група складається із співробітників рязанського підрозділу ФСБ. Щоб приховати сліди, вкрадені документи переправлялися через заражені комп'ютери, що знаходяться в США.

Агенти ФСБ виявили комп'ютери з вірусом Snake у тому числі в Орегоні, Південній Кароліні та Коннектикуті.

У понеділок шпигунське програмне забезпечення було деактивовано в результаті високотехнічної операції американських правоохоронних органів, які обернули шпигунську програму проти неї самої, заявила заступник генерального прокурора Лайза Монако.

Бекграунд. Між тим, як повідомлялося, невідомий хакер викрав у російської ФСБ біткоїнів на $300 тисяч і переказав Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло