В Євросоюзі вирішили “закрити лазівки” у використанні криптовалюти для ухилення від сплати податків

В Євросоюзі вирішили “закрити лазівки” у використанні криптовалюти для ухилення від сплати податків

Податкові органи здійснюватимуть обов'язковий автоматичний обмін інформацією щодо криптоактивів

This material is also available in English
В Євросоюзі вирішили “закрити лазівки” у використанні криптовалюти для ухилення від сплати податків
фото Shutterstock

Рада ЄС з економічних і фінансових питань погодила у вівторок загальний підхід до звітності та автоматичного обміну інформацією про криптоактиви й до оподаткування найбільш заможних людей з метою перешкодити ухиленню від сплати податків.

Джерело. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні ми посилюємо правила адміністративного співробітництва і закриваємо лазівки, які раніше використовувалися для ухилення від оподаткування доходів», – заявила за підсумками засідання його голова міністр фінансів Швеції Елізабет Свантессон.

«Це знижує ризик використання криптоактивів для ухилення від сплати податків і податкового шахрайства. Угода є ще одним прикладом того, що ЄС є лідером у сфері впровадження світових стандартів», – продовжила вона.

На практиці це означатиме активніше використання реєстрації та звітності й розширення співпраці податкових органів.

Узгоджена директива ЄС тепер охоплюватиме більше категорій активів, і включатиме криптоактиви.

Податкові органи здійснюватимуть обов'язковий автоматичний обмін інформацією, яка має надходити від підзвітних постачальників послуг криптоактивів.

Колишній децентралізований характер криптоактивів заважав податковим органам країн ЄС забезпечувати дотримання податкового законодавства.

Транскордонний характер криптоактивів також потребує тісної міжнародної співпраці для забезпечення ефективного збирання податків, наголошується в пресрелізі Ради ЄС.

Бекграунд. Більше про це – в матеріалі “ЄС ухвалив перші у світі комплексні правила регулювання криптовалюти”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло