ЄС ухвалив перші у світі комплексні правила регулювання криптовалюти

ЄС ухвалив перші у світі комплексні правила регулювання криптовалюти

Очікується, що правила почнуть діяти з 2024 року

ЄС ухвалив перші у світі комплексні правила регулювання криптовалюти

Держави Європейського Союзу остаточно ухвалили перший у світі всеосяжний набір правил для регулювання криптоактивів.

Про це повідомляє Reuters.

На зустрічі міністрів фінансів ЄС в Брюсселі були ухвалені правила, розроблені спільно з Європейським парламентом, який ухвалив їх у квітні. Очікується, що правила почнуть діяти з 2024 року.

Регулювання ринку криптовалют стало більш актуальним для регуляторів після краху криптовалютної біржі FTX.

«Останні події підтвердили нагальну необхідність запровадження правил, які краще захистять європейців, що інвестували в ці активи, і запобігатимуть зловживанню криптоіндустрією з метою відмивання грошей та фінансування тероризму», – сказала Елізабет Свантессон, міністр фінансів Швеції, яка головує в ЄС.

Правила вимагають, щоб фірми, які хочуть випускати, торгувати й зберігати криптоактиви, токенізовані активи та стейблкоїни у 27 країнах Євросоюзу, отримали ліцензію.

Криптофірми заявляють, що хочуть визначеності в регулюванні, чинячи тиск на країни, щоб вони копіювали правила ЄС, а на регуляторів – щоб вони розробили глобальні норми для транскордонної діяльності.

Британія окреслила поетапний підхід, починаючи зі стейблкоїнів і розширюючи його на непідкріплені криптоактиви пізніше, але чіткого графіка запровадження правил немає.

Сполучені Штати зосередилися на використанні чинних правил щодо цінних паперів для примусових дій у секторі, поки вони вирішують, чи запроваджувати нові правила і хто буде їх застосовувати.

Бекгрунд. Нагадаємо: венчурні інвестиції в європейські криптопроекти за останній рік зросли майже вдесятеро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло