Франція побудує найбільший у Європі завод сонячних панелей для зменшення енергозалежності від Китаю

Франція побудує найбільший у Європі завод сонячних панелей для зменшення енергозалежності від Китаю

Фабрика почне виробництво у 2025 році та виготовлятиме 10 млн фотоелектричних модулів на рік

Франція побудує найбільший у Європі завод сонячних панелей для зменшення енергозалежності від Китаю
Фото: flickr.com

Компанія Holosolis у Франції побудує найбільший у Європі завод із виробництва сонячних панелей для підвищення енергонезалежності від Китаю. За попередніми оцінками, підприємство буде на 70% більшим, ніж поточний європейський лідер.

Про це повідомляє ESG News.

Завод почне виробництво у 2025 році, його проєктна потужність – 5 ГВт на рік. Підприємство виготовлятиме 10 млн фотоелектричних модулів на рік.

Фабрика допоможе зменшити залежність Євросоюзу від китайських панелей. Їхня частка  на світовому ринку зараз становить 80%, ЄС – лише 3%.

Holosolis побудує фабрику в місті Сарґемін. Місце обрали через наявність достатньої кількості робочої сили: планується працевлаштувати 1700 осіб.

«Ми вироблятимемо найбільш енергоефективні модулі з використанням новітніх фотоелектричних технологій і з найменшими вуглецевим слідом. Масштабування та автоматизація лінії дозволять конкурувати за ціною зі світовими гігантами галузі», – заявив гендиректор компанії Ян Джейкоб Бум-Вічерс.

Фабрика є частиною європейського плану REPowerEU, запущеного торік. Вона прискорить прогрес у напрямі 600 ГВт сонячної енергії до 2030 року проти 150 ГВт у 2022-му.

Бекграунд. Нагадаємо: обсяг електроенергії, виробленої зі спалювання викопного палива в Євроcоюзі, має різко знизитися 2023 року, оскільки ЄС усе більше зосереджується на відновлюваних джерелах енергії, щоб замінити постачання енергоносіїв з росії.

Згідно з даними британського енергетичного аналітичного центру Ember, загальне виробництво викопного палива цього року може впасти на 20%, причому виробництво відносно дорогого природного газу буде падати найшвидше.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло