Норвегія надає Україні три радари «Артур» і близько 8 реактивних систем
Також обидві країни роблять значний внесок у навчання українських солдатів і у Великій Британії, і в Норвегії

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам обговорив із міністром оборони Великої Британії Беном Воллесом питання співпраці, зокрема щодо підтримки України. Зокрема, він повідомив про передачу Україні радіолокаційних станцій і реактивних систем залпового вогню.
Джерело. Про це пише Інтерфакс-Україна.
«Сьогодні ми підтверджуємо постачання далекобійної артилерії та радарів. Норвегія надає три артилерійські локаційні радари «Артур» і до восьми далекобійних реактивних артилерійських установок. Пожертви робляться в тісній співпраці з Великою Британією. Це значний внесок в оборону України, і він показує рішучість наших урядів разом підтримувати український народ», – ідеться в тексті спільної заяви, ухваленої за підсумками зустрічі та оприлюдненої на сайті норвезького уряду в четвер.
У документі відзначається зростання потреби в тісній військовій співпраці між країнами, особливо на морі, а також спільне розуміння та спільне прагнення до подальшого зміцнення двосторонньої співпраці у сфері оборони.
«Диверсія на газопроводах «Північний потік» минулого року – чітке нагадування про те, що тут поставлено на карту. Тому наше сьогоднішнє підписання дуже важливе. Працюючи разом, ми можемо покращити наші можливості з виявлення підводних човнів, протидії мінним загрозам і захисту критично важливої інфраструктури на морському дні», – йдеться в заяві.
Міністри під час зустрічі в четвер «також домовилися продовжувати і посилювати підтримку України».
«Ми тісно співпрацюємо в цій підтримці, і фінансовій, через Міжнародний фонд для України, і військовій, через операцію Interflex. Норвегія робить суттєвий внесок до фонду, і ми робимо свій внесок у навчання українських солдатів і тут, у Великій Британії, і в Норвегії. З цього літа Норвегія подвоїть кількість наших інструкторів з експлуатації Interflex. Ми також працювали разом, щоб максимізувати наші зусилля щодо безоплатного передання зброї та боєприпасів», – зазначено в документі.
Більше про те, як Європа поступово переходить на норвезький газ – у матеріалі «Великий північний півот: як Норвегія рятує Європу від енергокризи і чому не всі цьому раді».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].