Єврокомісар: спроби путіна шантажувати Європу з допомогою енергетики провалилися

Єврокомісар: спроби путіна шантажувати Європу з допомогою енергетики провалилися

“Завдяки” російській агресії європейці зробили величезні інвестиції у відновлювані джерела енергії

This material is also available in English
Єврокомісар: спроби путіна шантажувати Європу з допомогою енергетики провалилися
фото © EU/Jure Makovec

Середземноморський регіон відіграв ключову роль у наданні допомоги 27 країнам ЄС у боротьбі з надзвичайним роком енергетичної кризи та труднощів, спричинених вторгненням росії в Україну. Про це заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, виступаючи на зустрічі міністрів енергетики середземноморських країн ЄС на Мальті.

ЄС запустив план REPowerEU у травні 2022 року у відповідь на порушення роботи ринку, викликане вторгненням росії в Україну, з метою забезпечити економію енергії, збільшити виробництво чистої енергії та диверсифікувати постачання енергії.

«Через рік ми можемо сказати, що спроба путіна шантажувати Європу за допомогою енергії провалилася, і, що важливіше для довгострокової перспективи, ми зробили величезні інвестиції у відновлювані джерела енергії», – сказав Сімсон.

«Ми досі вийшли з енергетичної кризи, і наступний рік все ще буде складним. Європі необхідно ще краще розвивати власну промисловість для екологічно чистого переходу та досягти своїх цілей у галузі відновлюваних джерел енергії, щоб краще використати енергетичну незалежність Європи», – наголосила комісар.

Бекграунд. Як повідомлялося, ОПЕК вирішила скоротити видобуток нафти, це прискорить перехід світу до «зеленої» енергії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло