Австралія оголосила нові санкції проти «Роснєфті» та «дочок» «Росатома»

Австралія оголосила нові санкції проти «Роснєфті» та «дочок» «Росатома»

Нові санкції будуть спрямовані проти 21 юридичної та трьох фізичних осіб

Австралія оголосила нові санкції проти 	«Роснєфті» та 	«дочок» 	«Росатома»
Фото: flickr.com

Австралія ввела нові фінансові санкції проти росії – на додаток до введених раніше обмежень проти понад 1000 осіб і організацій, які підтримують незаконне вторгнення рф в Україну. 

Про це повідомляє пресслужба прем'єра Австралії.

Нові санкції будуть спрямовані, зокрема, проти 21 юридичної та трьох фізичних осіб, зокрема на:

  • дочірні підприємства російської державної корпорації «Росатом», які займаються ядерними дослідженнями, розвитком інфраструктури та виробництвом зброї;
  • російську «експлуатуюча компанія» окупованої ЗАЕС;
  • найбільшу російську нафтову компанію «Роснефть»;
  • найбільшу російську золотовидобувну компанію ПАТ «Полюс»;
  • одну з найбільших металургійних компаній Росії ПАТ «Сєвєрсталь»;
  • оборонні підприємства, що підтримують російську війну;
  • п'ять російських банків, що здійснюють діяльність на території рф.

Уряд Австралії також введе заборону на експорт всіх машин і пов'язаних з ними частин в росію і райони, що тимчасово перебувають під контролем рф.

Тоді як Австралія ввела обмеження проти російських компаній з ядерних досліджень, Євросоюз не поспішає запроваджувати санкції проти російської атомної галузі. 

Санкції проти «росатому» вже обговорювалися в рамках попередніх пакетів санкцій ЄС. Зокрема, на цьому наполягали Польща та Литва. Однак від «росатому» залежить багато європейських атомних електростанцій, у тому числі у Франції, Словенії та Угорщини.

Будапешт заявляв, що російська компанія бере участь в обслуговуванні єдиної АЕС «Пакш», що діє в країні, яка забезпечує понад 50% електроенергії. Минулого року «росатом» розробив для об'єкту два нові енергоблоки. У зв'язку з цим Угорщина виступала проти обмежень щодо російської ядерної енергетики, посилаючись на трагічні наслідки для країни. Схожої позиції дотримувалася Франція.

На санкціях проти «росатому» наполягає Україна. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль порушував цю тему на зустрічі із заступником голови Єврокомісії Франсом Тіммермансом, звернувши увагу на окупацію Запорізької АЕС.

У «росатомі» у відповідь заявляли, що «атомна енергетика має бути поза політичною кон'юнктурою». У рамках 10-го пакету ЄС санкції проти компанії так і не запровадили.

Бекграунд. Також сьогодні Велика Британія заборонила імпорт російських алмазів, міді, алюмінію та нікелю. Нові санкції стосуватимуться 86 осіб і компаній з військово-промислового комплексу рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло