ЗАЕС всьоме переходить у режим блекауту через обстріл – «Енергоатом»

ЗАЕС всьоме переходить у режим блекауту через обстріл – «Енергоатом»

У разі неможливості поновлення зовнішнього живлення протягом 10 днів може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу

This material is also available in English
ЗАЕС всьоме переходить у режим блекауту через обстріл – 	«Енергоатом»
Фото: Енергоатом

Унаслідок обстрілу уночі проти 22 травня, о 5:26 відключилася остання високовольтна лінія передач Дніпровська 750 кВ, з якої для власних потреб живилася тимчасово окупована Запорізька АЕС.

Про це заявили в «Енергоатомі».

«Після втрати зовнішнього живлення, яке життєво необхідне для забезпечення роботи насосів охолодження ядерного матеріалу енергоблоків, в автоматичному режимі ввімкнулися всі дизель-генератори АЕС, запасу палива вистачить на десять діб. Зворотний відлік розпочався. У разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що «подальша окупація ЗАЕС росією, панування на станції нелегітимного та непідготовленого рашистського керівництва, яке не несе ніякої відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об‘єкта, постійно наближає ЗАЕС до невиправного».

«Ядерний тероризм росії має негайно зупинитись, а загарбники покинути територію станції і міста-супутника Енергодару», – зазначається в повідомленні.

Бекграунд. Нагадаємо: російські військові останніми тижнями зміцнювали оборонні позиції навколо окупованої ними Запорізької АЕС на тлі очікуваного українського контрнаступу в регіоні.

На деяких будинках ЗАЕС російські військові вже кілька місяців влаштовують вогневі позиції, а також встановлюють мережі для захисту від дронів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло