Захід розглядає угоду про надання Україні гарантій безпеки за ізраїльською моделлю – WSJ

Захід розглядає угоду про надання Україні гарантій безпеки за ізраїльською моделлю – WSJ

Пропозиція полягає в тому, що США виступатимуть головним гарантом угоди разом із країнами Європи

This material is also available in English
Захід розглядає угоду про надання Україні гарантій безпеки за ізраїльською моделлю – WSJ
фото DR

Польський президент Анджей Дуда в коментарі американському виданню The Wall Street Journal повідомив, що західні країни ведуть переговори щодо угоди про безпеку, яка зміцнить Україну шляхом надання пріоритету доступу до західної зброї та військових технологій, передає Польське радіо.

Як пише видання, угода має бути створена за «ізраїльською моделлю» і має забезпечити безпеку України на шляху до її вступу в НАТО.

«росія повинна сьогодні зрозуміти, що Україна має ці гарантії безпеки,  і що вони не закінчаться з часом або в результаті втоми Заходу»,  – сказав президент Польщі.

За інформацією WSJ, під час липневого саміту НАТО у Вільнюсі буде створена Рада Україна-НАТО, яка стане «воротами до майбутнього членства» України в Альянсі.

У рамках цієї структури Україна матиме право скликати засідання Ради та звертатися по допомогу. Окремі держави-члени можуть відповісти на запити.

За словами колишнього високопоставленого чиновника НАТО Фабріса Потьє, одного зіспівавторів початкового плану та радника екс-генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена, пропозиція полягає в тому, що США виступатимуть головним гарантом угоди разом із країнами Європи, країни НАТО також можуть брати участь у цій ініціативі. 

Фабріс Потьє також вважає, що зобов'язання мають бути обов'язковими для підписантів угоди, щоб вона могла стримати росію від подальшої агресії.

Wall Street Journal пише, що офіційні особи в кількох європейських столицях, включаючи Париж і Берлін, позитивно відгукувалися про таку угоду.

Бекграунд. Тим часом канцлер Німеччини Шольц заявив, що Україна зараз не може виконати низку умов для вступу в НАТО.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло