Великий європейський виробник інсуліну Novo Nordisk йде з росії

Великий європейський виробник інсуліну Novo Nordisk йде з росії

При цьому внутрішнє виробництво ліків у росії на початку 2023-го пережило повний обвал через нестачу зарубіжних компонентів

This material is also available in English
Великий європейський виробник інсуліну Novo Nordisk йде з росії
фото DR

Один із найбільших у Європі виробників інсуліну може піти з російського ринку. Компанія Novo Nordisk слідом за американськими BMS та Eli Lilly планує передати поставки своїх препаратів до росії сторонньому дистриб'ютору.

Джерело. Про це пише «Коммерсант» з посиланням на два джерела на фармринку.

При цьому остаточного рішення ще не ухвалено. Можливий претендент на управління російським бізнесом Novo Nordisk – швейцарська компанія Swixx Biopharma, додав співрозмовник. Їй же передали управління американські Bristol-Myers Squibb (BMS) і Eli Lilly, які пішли з росії.

США та країни ЄС не вводили санкції на постачання фармацевтичних товарів до росії, проте після початку війни в Україні західні компанії все одно залишають російський ринок через труднощі з логістикою.

Зокрема, наприкінці минулого року Novo Nordisk попередила “Росздравнадзор” про намір припинити постачання до рф популярного препарату від діабету «Оземпіка». У 2022 році обсяг продажу цього лікарського засобу становив 2,2 млрд рублів, збільшившись на 44% рік до року.

Минулого року одразу 28 фармвиробників повністю зупинили постачання до росії. Число найменувань ліків, доступних російським споживачам у роздрібному продажі, скоротилося на 2400, випливає з підрахунків DSM Group та RNC Pharma.

В результаті в росії зросли ціни на лікарські засоби, а на деякі препарати виник дефіцит. Нестачу ліків констатував навіть російський диктатор путін. Він вимагав позбавити росію залежності від зарубіжних препаратів і збільшити частку російських ліків.

Водночас, внутрішнє виробництво ліків у росії на початку 2023-го пережило повний обвал: станом на лютий Росстат зафіксував падіння випуску на 20,2%. Проблема виникла через нестачу імпортних субстанцій для виробництва.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що виробник ліків від діабету Novo Nordisk купить Emisphere Technologies за $1,8 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло