Україна вперше запроваджує національний стандарт якості картоплі – УкрНДНЦ

Україна вперше запроваджує національний стандарт якості картоплі – УкрНДНЦ

Повідомляється, що її розділять на екстра, 1 сорт та 2 сорт

This material is also available in English
Україна вперше запроваджує національний стандарт якості картоплі – УкрНДНЦ
Фото: ілюстративне

В Україні вперше запровадять національний стандарт продовольчої картоплі, який набуде чинності з 1 червня. Новий стандарт замінить радянські ГОСТ 7176-85 і ГОСТ 26545-85.

Про це повідомив УкрНДНЦ.

Зазначається, що відтепер українська картопля буде класифікуватися на ранню та пізню залежно від термінів збирання. Крім того, враховуватиметься її використання – можливе розмитнення або нерозмитнення.

Як повідомляє УкрНДНЦ, національний стандарт встановлює характеристики та норми для картоплі з урахуванням її сортності, зовнішнього вигляду, запаху, смаку та внутрішньої структури.

Він також визначає вміст токсичних елементів у картоплі, вимоги до її калібрування, маркування, фасування та транспортування.

Зазначається, що стандарт на картоплю пройшов тривале узгодження з ринковими учасниками, представниками роздрібної торгівлі та отримав схвалення від технічного комітету стандартизації «Продукти з овочів та фруктів та обладнання для їх переробки».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що скасували деякі стандарти групи ГОСТ у сфері зерна та зернопродуктів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло