АМКУ дозволив групі Caspit купити «дочку» Укрексімбанку «Ексімлізинг»

АМКУ дозволив групі Caspit купити «дочку» Укрексімбанку «Ексімлізинг»

Угода з купівлі-продажу обійшлася в 3,58 млн грн

АМКУ дозволив групі Caspit купити «дочку» Укрексімбанку 	«Ексімлізинг»
Фото: Сетам

ТОВ «СБПМ» з групи Caspit, що займається оптовим збутом нафтохімії та добрив, отримало дозвіл Антимонопольного комітету на купівлю ТОВ «Ексімлізинг» – «дочки» державного Укрексімбанку, яку банк 5 грудня виставив на торги.

Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

Стартова ціна «Ексімлізингу» становила 1,05 млн грн. На участь було подано 14 заявок, з яких допущено чотири. Переможець, назву якого СЕТАМ не розголошує, запропонував 3,58 млн грн і мав сплатити їх до 2 лютого цього року.

До учасників торгів висували вимоги бездоганної ділової репутації, прибуткової роботи 2021 року та наявності коштів для збільшення капіталу «Ексімлізингу» до 3 млн грн.

Виторг «Ексімлізингу» за 9 місяців 2022 року становив 6,35 млн грн, чистий збиток – 3,85 млн грн, а власний капітал скоротився з 5,22 млн грн до 1,4 млн грн.

Водночас 2021 року виторг компанії був значно вищим – 71,63 млн грн, а чистий прибуток – 1,96 млн грн.

Загальна сума портфеля лізингових угод на кінець вересня 2022 року становила 24,74 млн грн, середня прибутковість – 3%. Серед лізингоодержувачів 91,4% припадало на комунальні підприємства, 2,1% – на державні та 6,5% – на приватні, зокрема, компанія давала в лізинг автобуси Миколаєву та Івано-Франківську.

Оціночна вартість предметів лізингу становила 48,09 млн грн, рівень NPL – 11%. У компанії було зайнято 8 осіб.

Бекграунд. Група Caspit зі штаб-квартирою на Кіпрі, згідно з інформацією на її сайті, працює з нафтохімією, скрапленим газом, енергетикою та добривами, маючи власну виробничу та логістичну інфраструктуру. Її обіг 2021 року становив близько 10 млрд грн.

Зазначається, що на групу припадає 55% ринку гексану СНД. Обсяг її перевалки LPG в Україні становить 35 тис. тонн на рік, вона має завод із випуску 120 тис. мінеральних добрив у Рівненській області та реалізує 250 тис. тонн добрив на рік, володіє також п'ятьма СЕС у Київській, Одеській та Рівненській областях на 6,5 МВт.

У Caspit три компанії відповідають за напрям LPG – зрідженого газу: Данкор-Трейд – оптовий продаж ДП і LPG, ВК Інвест 2005 – перевалка, зберігання LPG, реалізація балонів з LPG для побутових споживачів в Одеській і Харківській областях і Gas Point – мережа газозаправних станцій в Одеській області. Загалом у групи три газонаповнювальні станції, 10 складів наповнення балонів скрапленим газом і 12 газозаправних станцій в Одеській області.

Згідно з даними opendatabot, виторг СБПМ у 2022 році становив 2,48 млрд грн, чистий прибуток – 95,27 млн грн. Бенефіціарами через ТОВ «Каспіт Трейд» зазначені Олександр Кореніцин і Євген Воробйов.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло