Міністри оборони росії й Білорусі підписали договір про розміщення в Білорусі ядерної зброї

Міністри оборони росії й Білорусі підписали договір про розміщення в Білорусі ядерної зброї

Це дає контроль росії над Білоруссю на роки вперед, а також створює ще більшу загрозу Україні та всій Європі

This material is also available in English
Міністри оборони росії й Білорусі підписали договір про розміщення в Білорусі ядерної зброї
фото DR

Міністри оборони Білорусії та росії під час двосторонньої зустрічі у Мінську підписали документи, що визначають порядок утримання російської нестратегічної ядерної зброї на території республіки.

Джерело. Про це повідомляє прес-служба білоруського військового відомства, на яку посилається Інтерфакс.

За заявою білоруського відомства, підписаний міністрами документи визначають «порядок утримання російської нестратегічної ядерної зброї у спеціальному сховищі».

А російський міністр Шойгу наголосив, що «росія не передає Республіці Білорусь ядерну зброю: контроль над нею та рішення про застосування залишається за російською стороною».

“Це розміщення ЯЗ прямо порушує наш без'ядерний статус, закріплений у Конституції, та забезпечує контроль росії над Білоруссю на роки вперед, а також створює ще більшу загрозу безпеці України та всієї Європи”, – заявила лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська.

У березні російський диктатор владімір путін повідомив про домовленість із Олександром Лукашенком про розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. 26 квітня Міноборони рф повідомило, що білоруські військові під час навчання в рф детально вивчили застосування спеціальних тактичних боєприпасів ракетного комплексу «Іскандер-М».

Згідно з відкритими даними, спеціальними тактичними називаються боєприпаси для комплексу «Іскандер-М» із ядерною бойовою частиною.

14 квітня Міноборони рф повідомило, що завершило навчання білоруських військових експлуатації штурмовиків Су-25. Згідно з повідомленням, на заняттях було освоєно нові способи застосування сучасних авіаційних засобів ураження, у тому числі спеціальних боєприпасів.

26 квітня – у річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС – білоруси вийшли на акції протесту у Варшаві, Торонто, Батумі, Берліні, Вільнюсі та інших містах світу, щоб висловитись проти розміщення ядерної зброї на території Білорусі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло