Гроші Абрамовича від продажу Челсі незабаром можуть піти постраждалим від війни в Україні

Гроші Абрамовича від продажу Челсі незабаром можуть піти постраждалим від війни в Україні

Залагодження формальностей зайняло так багато часу, тому що в Британії за цей час змінилося три уряди

This material is also available in English
Гроші Абрамовича від продажу Челсі незабаром можуть піти постраждалим від війни в Україні
фото DR

2,35 млрд фунтів ($2,9 млрд), отримані фірмою Романа Абрамовича від вимушеного продажу футбольного клубу “Челсі”, за рік після продажу, можливо, підуть, як і планувалося, на програми допомоги постраждалим від війни в Україні.

Джерело. Про це пише британська газета Times.

Наступного тижня виповнюється рік з моменту продажу російським мільярдером лондонського футбольного клубу, і спеціально заснований фонд сподівається, що до цього часу всі формальності будуть нарешті улагоджені і він отримає виручені гроші.

“Ми вважаємо, що ми вже на фінальній стадії. Наступного тижня виповнюється рік, і ми сподіваємося, що всі юридичні питання до цього часу будуть вирішені”, – сказав голова фонду, колишній директор британського відділення “Юнісеф” Майк Пенроуз.

Британська влада вважає Романа Абрамовича персоною, наближеною до кремля, і наклала на нього санкції після вторгнення росії в Україну. Продати «Челсі» йому дозволили лише за умови, що гроші підуть на допомогу постраждалим від війни.

2,35 млрд фунтів лежать замороженими на рахунку фірми Абрамовича Fordstam, і потрібна згода на переказ грошей фонду на чолі з Пенроузом.

Майк Пенроуз пояснює, що залагодження формальностей зайняло так багато часу, зокрема, тому що в Британії за цей час змінилося три уряди.

“Але тепер все готове, і ми просто чекаємо. Я впевнений, що домовленість буде виконана. У нас підібрано світового класу правління та складено кілька попередніх програм, пов'язаних з медициною, житлом, освітою та сільським господарством, тож ми можемо почати працювати дуже швидко”, – сказав Пенроуз.

Бекграунд. Раніше Bloomberg повідомив, що Британія заморозила відправлені Абрамовичем $2,9 млрд постраждалим від війни в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло