Ціни на газ у Європі влітку можуть ненадовго впасти нижче нуля – Bloomberg

Ціни на газ у Європі влітку можуть ненадовго впасти нижче нуля – Bloomberg

Вартість газу в ЄС падає восьмий тиждень поспіль

Ціни на газ у Європі влітку можуть ненадовго впасти нижче нуля – Bloomberg
Фото: Радіо Свобода

Європейські короткострокові ціни на природний газ  у Європі можуть ненадовго набути нижчого за нуль значення.

Про це повідомляє Bloomberg.

Вартість газу в ЄС падає восьмий тиждень поспіль.

Ситуація, коли виробники газу фактично платять споживачам за те, щоб вони забрали у них газ, стає дедалі імовірнішою, оскільки ціни на нього вже наблизилися до докризових рівнів.

«Такого не траплялося з жовтня 2006 року, коли внутрішньоденні ціни у Великій Британії ненадовго впали нижче нуля після відкриття нового газопроводу за сприятливих погодних умов», – йдеться у повідомленні.

Схожі умови формуються і зараз: сховища заповнюються, споживання кульгає, а відновлювані джерела енергії набирають обертів. Bloomberg зазначає, що нульові ціни ймовірніші у країнах з малими підземними сховищами, таких як Велика Британія.

На окремих регіональних газових ринках у Європі ціни можуть стати від'ємними у години або дні з високим рівнем генерації відновлюваної енергії, розповів віцепрезидент з торгівлі газом та оптимізації норвезької нафтової компанії Equinor Педер Бьорланд. Однак він попередив, що до від'ємних цін поки що далеко і «на цьому шляху може багато чого статися».

Бекграунд. Нагадаємо: Європейські запаси газу перевищують сезонні норми і заповнені приблизно на 66%, і дехто очікує, що сховища будуть заповнені вже в серпні, задовго до початку опалювального сезону.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло