Австрія виділяє 2 млн євро на розмінування України

Австрія виділяє 2 млн євро на розмінування України

Рішення викликало інтенсивні дискусії всередині країни

Уряд Австрії надасть 2 млн євро словенській організації «Міжнародний трастовий фонд» (ITF) для розмінування в України.

Про це повідомляє Ö24.

«Все залишається як і раніше: жоден австрійський солдат не ступить на українську землю, доки вона є зоною бойових дій. Ми допоможемо з фінансовою підтримкою для розмінування і надамо 2 млн євро, щоб підтримати ITF у розмінуванні», – йдеться у повідомленні федерального канцлера Австрії Карла Негаммера.

Віцеканцлер, голова партії «Зелені» Вернер Коглер вказав на те, що від початку жорстокої агресивної війни росії проти України «Австрія, дотримуючись військового нейтралітету, стала на бік тих, хто зазнав нападу», і що «нейтралітет не означає, що ми сидимо склавши руки і дивимося вбік».

За його словами, з виділенням 2 млн євро Австрія «робить свій внесок у захист від небезпечних для життя вибухів мін, допомагає українським дітям знову відвідувати дитячі садки та школи, а також зміцнюємо продовольчу безпеку, дозволяючи фермерам знову обробляти свої поля».

Австрійське видання Weekend.at пише, що потенційна участь Австрії у гуманітарній операції з розмінування в Україні “розділила внутрішню політику останніми днями”. Рішення викликало інтенсивні дискусії. В уряді пояснюють допомогу тим, що забруднена мінами територія України приблизно втричі перевищує розмір цілої Австрії.

Бекграунд. Нагадаємо: В Україні стартував збір «Нам тут жити» для 146 саперних груп заради розмінування країни. Мета – зібрати 175 млн грн на забезпечення транспортом й обладнанням для розмінування саперних груп у складі ЗСУ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло