Між рф та Саудівською Аравією зростає напруга через видобуток нафти — WSJ
росія продовжує закачувати на ринок великі обсяги нафти, обвалюючи ціни

У відносинах між росією та Саудівською Аравією зростає напруженість. Ер-Ріяд вважає, що москва не повною мірою виконала свою обіцянку скоротити видобуток нафти і цим ставить під загрозу зусилля королівства підняти ціни на енергоносії. У зв'язку з цим саудівські чиновники звернулися до російських колег з проханням дотримуватися домовленостей.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За словами джерел, розбіжності між двома найбільшими виробниками нафти у світі дуже помітні напередодні міністерської зустрічі країн ОПЕК+. Учасники картелю мають зібратися 4 червня у Відні, щоб обговорити план видобутку на друге півріччя.
Саудівська Аравія, яка де-факто є лідером ОПЕК, та інші виробники нафти на початку квітня раптово оголосили про добровільне скорочення її видобутку на 1,65 млн барелів на добу. Котирування Brent відреагували зростанням. Цьому рішенню передувало різке зниження цін на нафту наприкінці березня на тлі потрясінь у світовому банківському секторі.
Проте останні дані свідчать, що росія продовжує закачувати на ринок великі обсяги нафти, розповіли WSJ представники нафтової галузі та трейдери. Це допомогло їй збільшити свої прибутки, але погіршило ситуацію з надлишком пропозиції. Ціни на нафту в результаті впали майже на 10%, порівняно з квітнем, пише газета. У п'ятницю барель Brent коштував $76,95.
Як дії росії вплинуть на її енергетичний союз із Саудівською Аравією і що робитиме королівство, поки що неясно. Як зазначає WSJ, поточна суперечність між Ер-Ріядом і москвою не є чимось новим для ОПЕК+.
Те, що рф не повною мірою скоротила свій видобуток нафти до заявлених 500 000 б/д, констатувало Міжнародне енергетичне агентство у доповіді за квітень. За його оцінками, експорт нафти та нафтопродуктів виявився більшим, ніж у будь-який із повних місяців з початку вторгнення в Україну, і досяг 8,3 млн б/д.
Бекграунд. Більше про це – в матеріалі Mind “Акценти тижня: домовилися – дефолту США ймовірно вдастся уникнути, росія vs Китай, на ОПЕК+ буде гаряче”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.