МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу щодо програми розширеного фінансування на $15,6 млрд

МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу щодо програми розширеного фінансування на $15,6 млрд

Після затвердження Радою директорів відкриється шлях до отримання 900 млн доларів наступного траншу

МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу щодо програми розширеного фінансування на $15,6 млрд
Фото: flickr.com

Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Україна досягли домовленості на рівні персоналу (staff-level agreement) за оновленим комплексом економічної та фінансової політики в рамках першого перегляду 4-річної програми розширеного фінансування (EFF) на $15,6 млрд.

Про це йдеться в повідомленні Фонду, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я радий повідомити, що співробітники МВФ і влада України досягли домовленості на рівні персоналу про перший перегляд EFF. Угода підлягає затвердженню радою виконавчих директорів МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями», – наводять у релізі слова глави місії Гевіна Грея.

Як зазначається, всі кількісні критерії ефективності на кінець квітня та структурні маяки на кінець травня були досягнуті, що відкрило шлях до розгляду Радою виконавчих директорів питання про виділення близько 900 млн доларів США (663,9 млн СПЗ).

Економіка України демонструє надзвичайну стійкість, зазначається в пресрелізі. А останні економічні події вказують на поступове економічне відновлення у 2023 році, хоча перспективи залишаються вкрай невизначеними, оскільки зберігається надзвичайно висока невизначеність, пов'язана з війною.

Бекграунд. Нагадаємо: З лютого 2022 року Україна отримала від МВФ $5,4 млрд фінпідтримки. Зокрема, Рада виконавчих директорів фонду 9 березня 2022 року ухвалила рішення надати Україні $1,4 млрд у рамках Інструменту швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI).

7 жовтня 2022-го МВФ схвалив виділення Україні ще $1,3 млрд у рамках RFI на задоволення нагальних потреб платіжного балансу. 3 квітня 2023 року до загального фонду державного бюджету України надійшов перший транш у розмірі $2,7 млрд від МВФ за новою чотирирічною програмою розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) для України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло