росія встановила історичний рекорд за кількістю зруйнованих в Україні лікарень — ВООЗ

росія встановила історичний рекорд за кількістю зруйнованих в Україні лікарень — ВООЗ

ВООЗ зареєструвала щонайменше 1004 випадки нападу на заклади охорони здоров'я в Україні

This material is also available in English
росія встановила історичний рекорд за кількістю зруйнованих в Україні лікарень — ВООЗ
фото DR

росія здійснила понад тисячу атак на медичні установи в Україні з початку війни, йдеться у прес-релізі Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Як пише організація, це найвищий рівень, який будь-коли реєструвався в будь-якій надзвичайній гуманітарній ситуації. Цей факт вкотре підтверджує, у яких важких та небезпечних умовах працює система охорони здоров'я України.

Усього за 15 місяців війни ВООЗ зареєструвала 1004 випадки нападу на заклади охорони здоров'я в Україні. Щонайменше 101 особа, у тому числі медичні працівники та пацієнти, загинули, багато людей отримали поранення. Були пошкоджені будинки, медичне обладнання та машини швидкої допомоги.

«Напади перешкоджають доступу до медичної допомоги для десятків тисяч людей, збільшуючи ризик захворюваності та смертності», – пише ВООЗ у повідомленні. В організації зазначають, що систематичні атаки на систему охорони здоров'я мають негативний психологічний вплив на населення та медперсонал. Люди бояться звертатися за медичною допомогою, а лікарі надавати таку допомогу.

«Атаки на медичні установи є порушенням міжнародного гуманітарного права. Вони позбавляють людей необхідної їм допомоги та мають широкомасштабні довгострокові наслідки», – заявив Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

У ВООЗ також повідомляють про серйозні проблеми з наданням спеціальних послуг, зокрема хіміотерапії та мамографії через дефіцит кваліфікованих співробітників та медичного обладнання. В окремих регіонах виникають труднощі з наданням медичної допомоги під час пологів. Загалом приблизно третина населення країни має труднощі з отриманням певних медичних послуг.

Бекграунд. Нагадаємо, 26 травня російські війська завдали ракетного удару по Дніпру. Один із снарядів влучив у лікарню, внаслідок чого загинуло четверо людей, повідомляв голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. Ще як мінімум 32 особи отримали поранення.

До цього, 17 травня, військові росії обстріляли лікарню у Бериславі Херсонської області, писав голова ОВА Олександр Прокудін. У медзакладі було вибито близько 60 вікон та пошкоджено стіни.

На початку вторгнення, 9 березня, російські війська завдали ракетного удару по дитячій лікарні в Маріуполі. Авіаатака припала на пологове відділення, в результаті загинули п'ятеро людей, у тому числі одна дитина, ще 17 людей постраждали. Експерти ОБСЄ назвали напад на лікарню навмисним і визнали його воєнним злочином.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло