кремль має намір замінити найманців ПВК «Вагнер» на бійців Кадирова — ISW

кремль має намір замінити найманців ПВК «Вагнер» на бійців Кадирова — ISW

путін міг змусити Кадирова взяти на себе наступальну роль у війні, щоб компенсувати відхід вагнерівців

This material is also available in English
кремль має намір замінити найманців ПВК «Вагнер» на бійців Кадирова — ISW
фото AFP

Кремль розраховує замінити ПВК «Вагнер» бійцями чеченського спецназу «Ахмат» після відходу найманців Євгенія Пригожина з передової.

Джерело. Про це пишуть експерти Інституту вивчення війни (ISW) у своєму щоденному зведенні.

31 травня Міноборони рф і сам голова Чечні Рамзан Кадиров повідомили, що чеченський спецназ та полк «Північ-Ахмат» розпочали якісь наступальні дії в районі Мар'їнки Донецької області. За словами Кадирова, його бійці також розпочали дії у Запорізькій та Херсонській областях. Підтверджень цьому військові аналітики наразі не знайшли.

Кадировські бойовики фактично були відсутні на фронті з липня 2022 року, коли було взято Лисичанськ. На думку аналітиків ISW, глава Чечні весь цей час беріг вірних йому бійців. Однак про повернення їх на фронт було оголошено за день до призначеної дати завершення виведення ПВК «Вагнер» із захопленого Бахмута та відходу пригожинських найманців у тилові райони.

Перед цим Кадиров розповів про свою зустріч із російським диктатором путіним, яка відбулася 20 травня.

«Згадка Міноборони росії про дії “Ахмата” на мар'їнському напрямі <…> вказує на те, що путін міг змусити Кадирова взяти на себе наступальну роль у війні, щоб компенсувати ймовірне вичерпання наступального потенціалу групи “Вагнера”», – пишуть експерти ISW.

На їхню думку, кремль може сприймати чеченські підрозділи як «недоторкану штурмову силу», яка здатна наступати на кількох напрямках одночасно. Пригожин напередодні наголосив, що бойовикам Кадирова вдасться захопити деякі населені пункти. При цьому він наголосив, що перед головою Чечні не стоїть завдання взяти всю Донецьку область.

Кадиров раніше заявляв, що в Україні він має 7 тисяч бійців. Цієї кількості не вистачить для значних наступальних дій у кількох місцях, вважають аналітики.

Бекграунд. Нагадаємо, командувач Сухопутних військ ЗСУ Сирський повідомив, що російські окупанти перейшли до оборони на бахмутському напрямку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло