Окупанти мінують колишній хімзавод Фірташа на півночі Криму і можуть його підірвати

Окупанти мінують колишній хімзавод Фірташа на півночі Криму і можуть його підірвати

Можливий викид в атмосферу тисяч тонн отруйних речовин спричинить «другий Чорнобиль»

This material is also available in English
Окупанти мінують колишній хімзавод Фірташа на півночі Криму і можуть його підірвати
Фото: pixabay.com

За даними сил спротиву, росіяни готують чергову провокацію на хімічному заводі в Армянську тимчасово окупованого Криму. Вони завезли на територію заводу «Кримський Титан» вибухівку й мінують територію. 

Про це заявив голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін.

Імовірний вибух спричинить викид в атмосферу тисяч тонн отруйних речовин, призведе до смертельної небезпеки для людей і довкілля, наголосив він.

Голова ОВА зазначає, що можуть постраждати мешканці АР Крим і як мінімум ще семи областей України, а також Туреччина та сама країна-агресор.

«Ми чітко усвідомлюємо загрозу для наших людей, здійснюємо постійний моніторинг ситуації і готові оперативно реагувати на всі загрози, які можуть виникнути», – заявив Прокудін.

«Кримський титан» спеціалізується на виробництві діоксиду титану, а також оптовій торгівлі хімічними продуктами.

Раніше завод належав олігарху Дмитру Фірташу, проте 30 грудня 2021 року було продано всі активи компанії «русский титан». Продаж здійснювався без дозволу Антимонопольного комітету України.

Викид сірчистого ангідриду – безбарвного газу з різким запахом – може призвести до цілої низки захворювань всього лише за декілька годин. За високої концентрації можливий параліч органів дихання і летальні випадки.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Дмитро Фірташ продав усі активи «Кримського титану» росіянам.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло