МЗС України відповіло на заклик Орбана до мирних переговорів із росією “перед контрнаступом”

МЗС України відповіло на заклик Орбана до мирних переговорів із росією “перед контрнаступом”

Орбан назвав себе єдиним прем'єром у ЄС, який виступає за мир

This material is also available in English
МЗС України відповіло на заклик Орбана до мирних переговорів із росією “перед контрнаступом”
фото DR

Мирні переговори можливі лише після повного виведення російських військ із території України, заявив представник МЗС України Олег Ніколенко.

Його заява прозвучала у відповідь на заклик прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до припинення вогню між двома сторонами.

“Припинення вогню без дотримання цієї умови призведе до заморожування статус-кво, дасть росії можливість перегрупуватися, накопичити сили та вдатися до нової хвилі агресії. Доведено досвідом 2014-2022 років”, – написав Олег Ніколенко у Facebook.

У радіоінтерв'ю, що вийшло в п'ятницю, Орбан виступив за проведення мирних переговорів між Україною і росією до того, як почнеться український контрнаступ.

«Перш ніж українці почнуть контратаку, ми маємо зробити все, що в наших силах, щоб добитися припинення вогню та початку мирних переговорів», – сказав угорський прем'єр. При цьому він назвав себе єдиним прем'єром у ЄС, який виступає за мир, і наголосив, що йому важко.

Проте, за словами представника МЗС України, щоденні російські атаки по українських містах доводять, що в москві не розглядають інших сценаріїв, окрім як продовжувати війну.

“Щоб полегшити цю ситуацію, ми закликаємо главу угорського уряду розпочати діяти. Наприклад, засудити російську агресію, вимагати від москви зупинити війну та повернути російську армію на територію росії, приєднатися до міжнародних заходів ізоляції росії, не підривати єдність у ЄС», – сказав Олег Ніколенко.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Орбан заявив, що Угорщина веде переговори про закупівлю газу в Катарі, щоб зменшити залежність від росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло