росія закрила порт в Тамані поблизу Кримського мосту “через загрозу атаки дронами”

росія закрила порт в Тамані поблизу Кримського мосту “через загрозу атаки дронами”

Звідси йшов експорт російського зрідженого газу

This material is also available in English
росія закрила порт в Тамані поблизу Кримського мосту “через загрозу атаки дронами”
фото РБК

Експортний термінал у російському чорноморському порту Тамань готується до припинення перевантаження зрідженого газу на танкери через загрозу атак на інфраструктуру.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на три джерела в галузі.

Російська залізниця (РЖД) ввела обмеження на перевезення зрідженого газу до Тамані з 31 травня, а казахстанський оператор Казахстан темир жоли (КТЖ) – аналогічну заборону з 6 червня.

«У Тамані прийняли рішення законсервувати термінал (з перевалки зрідженого газу) на три місяці через атаки на Афіпський НПЗ», – повідомив один із трейдерів, знайомий із ситуацією.

“Таманьнефтегаз” знаходиться недалеко від Кримського мосту, на чорноморському узбережжі Краснодарського краю, який неодноразово зазнавав атак безпілотних літальних апаратів останнім часом.

Так, цього тижня в результаті таких атак були пожежі на Афіпському та Ільському НПЗ за 150-160 км від Тамані, а в лютому 2023 року – на Туапсинському нафтотерміналі, що за 220 км від Тамані.

Три джерела повідомили Reuters, що перевалку газу в Тамані буде призупинено на невизначений термін через високу вибухонебезпечність зрідженого газу.

«Тамань зупиняє перевалку газу, тому що небезпечно після всіх цих атак (дронів) – гази найнебезпечніші», – сказав один зі співрозмовників.

Друге джерело додало, що планується консервація перевалки газу в Тамані на невизначений час.

«Планується консервація (перевалки газу) без ясних термінів (відновлення). Мабуть, основні експортери визнали свої ризики», – зазначив він.

За словами джерел, поки що перевалка зрідженого газу на судно-газовози триває.

«Швидше за все, будуть перевалені на судна ті обсяги, що зараз перебувають у порту (у резервуарах та залізничних цистернах) і в дорозі (у напрямку терміналу), і надалі перевалку призупинять».

Учасники ринку, припускаючи, що припинення перевалки газу через термінал у Тамані може бути досить тривалим, вже вивчають альтернативні маршрути постачання зрідженого газу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло