Україна почала розмінування на лінії фронту, щоб мати змогу розпочати контрнаступ — WP

Україна почала розмінування на лінії фронту, щоб мати змогу розпочати контрнаступ — WP

ЗСУ в цьому допомагають спеціально модифіковані машини на основі німецького танка Leopard 2

This material is also available in English
Україна почала розмінування на лінії фронту, щоб мати змогу розпочати контрнаступ — WP
фото DR

Українські військові останніми тижнями проводять розмінування лінії фронту перед можливим контрнаступом.

Джерело. Про це пише The Washington Post із посиланням на українських військових.

Як росія, так і Україна встановили тисячі мін вздовж лінії фронту, які необхідно забрати для початку атаки. Українські інженери та сапери вже займаються розмінуванням полів, у тому числі за допомогою нового обладнання, такого як спеціально модифіковані машини на основі німецького танка Leopard 2.

Також для розмінування можуть використовуватися спеціальні установки, такі як УР-77 «Метеорит», які дозволяють розчищати проходи через мінні поля.

Деякі аналітики зазначають, що хоча західні союзники Києва постачали ракети, бронетехніку та боєприпаси, вони надали недостатньо засобів для прориву ліній оборони росії.

Сергій Матвійчук, полковник Управління інженерних військ України, сказав, що українській армії не вистачає інженерних танків та інших подібних інструментів. Матвійчук зазначив, що найкращим варіантом для розчищення мінних полів була б штурмова машина M1150 на основі M1 Abrams, але Україна не отримала такої техніки.

Деяким військовим доводиться займатися розмінуванням вручну: командир одного з інженерних підрозділів під позивним Клімат сказав WP, що сапери ночами виходять у поля та прибирають міни. Клімат зазначив, що розмінування триває вже кілька тижнів, але не став говорити, де і якими методами. За його словами, щойно сапери розчищають шлях, встановлюються знаки, щоб показати напрямок на російські позиції.

За словами українських солдатів, росія встановлює свої міни в такій схемі: одна лінія протитанкових мін, лінія протипіхотних мін та мін-пасток, а потім ще одна лінія протитанкових мін.

Військові кажуть, що для виявлення протитанкових мін можна використовувати дрони, але протипіхотні міни знайти важче.

Бекграунд. Нагадаємо, секретар РНБО Данілов заявив, що контрнаступ може розпочатися «завтра, післязавтра або через тиждень».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло