«Між Україною і росією немає “спірних” територій»: в МЗС відреагували на «мирний план» Індонезії

«Між Україною і росією немає “спірних” територій»: в МЗС відреагували на «мирний план» Індонезії

Припинення вогню без виводу російських військ з України дозволить росії виграти час, наголосив Ніколенко

This material is also available in English
«Між Україною і росією немає “спірних” територій»: в МЗС відреагували на 	«мирний план» Індонезії
фото DR

Між Україною і росією немає спірних територій, щоб там проводити референдуми, а довгостроковий мир в Україні означає звільнення територій від російської окупації, на що спрямована Формула миру президента України Володимира Зеленського.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у відповідь на «мирний план», запропонований в уряді Індонезії.

«Індонезія – важлива країна в регіоні Південно-Східної Азії, яка нині головує в АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії – ред.). Минулоріч президент Джоко Відодо – перший із азійських лідерів – відвідав Київ, щоб на власні очі ознайомитися з наслідками російської агресії. Ми цінуємо увагу, яку, вочевидь зробивши висновки із власної історії, Індонезія приділяє питанню відновлення миру в Україні. Водночас між Україною та російською федерацією немає спірних територій, щоб там проводити референдуми», – написав Ніколенко у Facebook.

Він наголосив, що росія, вчинивши акт агресії, окупувала український Крим, частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, і на окупованих територіях російська армія вчиняє воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид.

«росія має забратися з українських територій, а Україна – відновити свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Альтернативних сценаріїв бути не може», – заявили у МЗС.

Крім того, речник міністерства зазначив, що «припинення вогню, розведення сил на 15-кілометрову відстань та створення демілітаризованої зони теж не спрацюють».

“росія зараз намагається всіляко зірвати український контрнаступ. Припинення вогню без виводу російських військ із території України дозволить росії виграти час, перегрупуватися, закріпитися на окупованих територіях та накопичити сили для нової хвилі агресії.

Довготривалий мир в Україні означає звільнення українських територій від російської окупації. На це і спрямована Формула миру президента України Володимира Зеленського, – зазначив Ніколенко.

Раніше міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто на безпековому форумі в Сінгапурі «Діалог Шангрі-Ла» запропонував «мирний план» для завершення війни в Україні, який передбачає «припинення вогню, створення демілітаризованої зони, коли кожна сторона відходить на 15 км від своїх поточних позицій».

На його думку, ООН також повинна «організувати та провести референдуми на спірних територіях, щоб об'єктивно підтвердити волю більшості людей».

Бекграунд. Тим часом, як повідомлялося, Лаврову не вдалося схилити владу африканської Бурунді на бік росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло