Зеленський: Україна має тільки дві батареї Patriot, але для захисту неба їй потрібно 50 таких комплексів

Зеленський: Україна має тільки дві батареї Patriot, але для захисту неба їй потрібно 50 таких комплексів

За його словами, «європейська коаліція» для передачі Україні цих систем знаходиться лише на ранніх стадіях формування

This material is also available in English
Зеленський: Україна має тільки дві батареї Patriot, але для захисту неба їй потрібно 50 таких комплексів
фото Офіційний сайт Президента України

У інтерв'ю американському виданню Wall Street Journal, що вийшло в суботу, президент України Володимир Зеленський сказав, що для захисту неба над країною та успіху майбутнього контрнаступу потрібна велика кількість західних систем протиповітряної оборони, включаючи передові американські комплекси Patriot.

«Будь-який контрнаступ без контролю в небі дуже небезпечний. Уявіть собі військового, який розуміє, що у нього немає даху. І він не розуміє, чому сусідні країни це мають», – сказав Зеленський.

За його словами, на цей момент Україні передано дві батареї Patriot, а всього обіцяно п'ять батарей.

“Україні потрібні 50 батарей Patriot. Це на сьогодні єдиний комплекс, який може «вимикати» деякі види російських ракет”, – сказав Зеленський.

Раніше український лідер уже звертав увагу на те, що Україні не надають не лише достатню кількість систем Patriot, а й ракет до них, оскільки виявилося, що країна перебуває у черзі на постачання.

За словами Зеленського, «європейська коаліція» для передачі Україні цих систем знаходиться лише на ранніх стадіях формування.

З початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого минулого року Україна постійно просить західних партнерів допомогти їй “закрити небо”, захистившись від нескінченних ракетних та авіаударів.

Проте, за даними українських військових, а також незалежних експертів, основою української системи ППО продовжує залишатись радянська техніка, включаючи комплекси С-300 та системи “Бук”.

Міністр оборони Олексій Рєзніков заявляв, що запаси ракет для неї близькі до вичерпання, а джерел поповнення немає, тому країні вкрай потрібні західні системи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло